LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Të dashur në gjimnaz? Pas Ajola Xoxës, Kastro Zizo thyen heshtjen për lidhjen e tyre në gjimnaz: E qeshura dhe e qara janë

17 Mars 2021, 17:16 Nga DOSJA
Të dashur në gjimnaz? Pas Ajola Xoxës, Kastro Zizo thyen heshtjen

TIRANE– Postimi i Kryebashkiuakut të Tiranës, Erion Veliaj , i cili reklamoi si trofe të rekrutimeve në krahë të tij, kantautorin Kastro Zizo alias Klevis Begën, solli në vëmendje sërish thashethemet që qarkullonin prej kohësh se Zizo ka pasur një raport të ngushtë me gruan e Veliajt, Ajola Xoxa, kur ishin adoleshent. 

Thasheshemet kanë nisur pikërisht në rrjetet sociale të kësaj të fundit, pasi ka postuar vidioklipin e këngës së Alban Skënderajt, e cila është konceptuar dhe drejtuar nga vetë ajo.

Një nga fansat e ka thumbuar se nëse do të bëjë videoklipin e Kastro Zizos, meqë e ka pasur të dashur në gjimnaz, ndërkohë, Xoxa, ka zgjedhur që të thyejë heshtjen dhe t’u jap fund thashethemeve.

Ajo ka thënë se mes saj dhe Zizos, nuk ka pasur asnjëherë një lidhje dashurie, duke shtuar se me të nuk ka dalë ndonjëherë. 

Vidioklip shumë i bukur. Po për Kastro Zizon do bësh ndonjë videokpi? Meqë thonë se e ke pasur të dashur. 

“Kastro Zizon, ose Klevis Begen, jo vetëm qe nuk e kam patur KURRË  të dashur, por as që nuk kam dalë ndonjëherë me të, e as qe nuk e kemi pëlqyer ndonjëhere njëri-tjetrin, madje as miq nuk kemi qenë ne gjimnaz; ishim tek Petro Nini Luarasi, por në klasa paralele, pra të ndryshme. Të vetmet gjëra qe na bashkonin ishin olimpiadat e fizikës dhe muzika (kur isha në gjimnaz këndoja edhe unë, ndërkohë Kastro me mikun e tij të ngushtë Renin patën formuar grupin « 2Farm », që u bë shumë i famshëm në atë kohë, dhe më patën kërkuar të këndoj një kënge me ta. Kënga u regjistrua në studio, por unë nuk dola kurrë në skenë me ta, sepse më pas u largova për studime jashtë Shqipërisë). Kështu që edhe pse kemi 20 vite që njihemi, thjesht e përshendesim njëri tjetrin me respekt, kaq”, shkruan Ajola Xoxa.

Por këtë e ka përforcuar edhe vetë Zizo, ku një një postim që ka bërë në rrjetet sociale, ka thënë se mes tyre nuk ka pasur asgjë.

Ndër të tjera, Kastro Zizo shkruan: Lexova diku qe “Kastrua” ka ngel pa pune dhe vajti takoi Lalin dhe ky i fundit si “ishin” e gruas e ndihmoi! Po sa qesharak dhe Plithare qe jeni ?, po nuk di as te qesh sepse eshte si ndjesi dhe koncept i ri njerezor ku e qeshura dhe e qara jane bashke por ne nje pellg te madh llumi injorant. Po skeni faj se shani “komunistet” dhe ne bufe keni ende veprat e Xhaxhit por te stiluara nje flet palose 1 lere ashtu…shihni 1 femer dhe 1 mashkull ne nje foto dhe 1+1=7 me aritmetiken tuaj arrini ne perfundimet tuaja. Jam nga ai brez qe ka rritur shume breza dhe jam krenar per kete, jam krenar qe gjimnazin e kam bere ne “Petronin” dhe ato vite kane qene brilante ne nxjerien e njerezve me vlera te larta artistike, politike, morale..brezi i Ajoles, Arbanes,  Erises, Alketes, Redit, Ëestsajdeve ( ËSF) , Produktave ( PRODUKT 28 )  e pa fund te tjereve qe i kerkoj ndjese qe spo i shkruaj. Te gjithe kemi familjet tona sot dhe te gjithe kemi luftuar shume per ate qe kemi. 

(A.k.dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

showbiz showbiz ajola xoxa erjon veliaj kastro zizo ajola xoxa erjon veliaj kastro zizo

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 17 Mars 2021, 15:30

ANALIZA: Pse jemi kapluar që të gjithë nga nostalgjia

“Nostalgjia është delikate por e fuqishme”, thotë Don Drejpër në një nga skenat më mbresëlënëse të serisë së paharrueshme të “Mad men”. Dhe shton:”Ajo është një...

Art&Argëtim 17 Mars 2021, 11:54

TIRANË–Këngëtari shkodran, Bujar Qamili i cili kohë më parë u infektua me Covid ka rrëfyer momentet e tmerrit që ka kaluar. Në një lidhje me ‘Skype’ nga It...

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN