LIVE UPDATES

zgjedhjet lokale ne kosove 14 nentor 202

Bota 14 Dhjetor 2021, 20:30

Përfundon numërimi, LDK fiton Dragashin

KOSOVË – Nga rinumërimi i votave me anë të postës në komunën e Dragashit në Kosovë është shpallur fituese Lidhja Demokratike e Kosovës. Votat e diasp...

Bota 15 Nëntor 2021, 22:23

Kërkesat më urgjente për Përparim Ramën

Nasuf Zena, librashitës në Prishtinë, thotë se kryetari i ri i komunës, Përparim Rama, duhet të merret me lirimin e rrugëve, në mënyrë që banorët e kryeqytetit ...

Bota 14 Nëntor 2021, 20:35

Lutfi Haziri pranon humbjen, VV fiton Gjilanin

KOSOVË – Kandidati i Lëvizjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri e ka pranuar humbjen kundrejt kandidatit të Vetëvendosjes Alban Hyseni, pas dy man...

Bota 13 Nëntor 2021, 09:13

Nesër votohet! Kosova sot në heshtje zgjedhore

KOSOVË- Kosova është sot në heshtje zgjedhore pasi nesër qytetarët e 21 komunave do të votojnë për kryetarin e tyre të ri. Telegrafi shkruan se në raundin ...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV