LIVE UPDATES

tritol ne shtepine e armand dukes

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Tritol në shtëpinë e Dukës, s’ka të lënduar, kreu i FSHF: Autori me kapuç (Reagimet) - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

Tritol në shtëpinë e Dukës, s’ka të lënduar, kreu i FSHF: Autori me kapuç (Reagimet)

24 Janar 2022, 21:19 Nga DOSJA
Tritol në shtëpinë e Dukës, s’ka të lënduar,

DURRËS– Një shpërthim me tritol ka shpërthyer banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Ngjarja e rëndë mësohet të ketë ndodhur rreth orës 22:10 të mbrëmjes së sotme, në lagjen nr. 4, të Durrësit, zonë ku banon Duka bashkë me familjen e tij. Në momentin që ka shpërthyer tritoli në banesë ka qenë djali dhe bashkëshortja e kreut të FSHF-së e cila ishte edhe e infektuar me Covid-19. Zonja Duka bashkë me të birin janë tronditur kur kanë dëgjuar shpërthimin e fortë në derën e jashtme të vilës së tyre trekatëshe, por fatmirësisht nuk kanë pësuar asnjë dëm. Të alarmuar, ata kanë telefonuar kreun e FSHF-së, i cili është nisur me urjgencë nga Tirana ku po ndiqte derbin e kryeqytetit Tirana-Dinamo. Brenda pak minutash, Duka është ndodhur në banesën e tij, ku është përballur me forca të shumta policie e një numër të madh gazetarësh.

Ai u ndal para mikrofonëve ku tha se kamerat e sigurisë që i rrethojnë banesën kanë filmuar një person me kapuç që ka vendosur sasinë plasëse në derën e jashtme e më pas është larguar me vrap. Nga shpërthimi, dera ka dalë jashtë përdorimit, por me nota ironie, kreu i FSHF-së u shpreh se policia zbulon çdo krim e se do ta gjente patjetër autorin e këtij sulmi brenda 24 orëve. Në fakt në njoftimin zyrtar të policisë nuk bëhet me dije për persona të arrestuar. Aty shkruhet vetëm për orën e vendin e ngjarjes, si dhe fakti që grupi hetimor ka nisur hetimet. Pamjet filmike të kamerave të sigurisë të banesës së Dukës e të të gjitha shtëpive e bizneseve që e rrethojnë atë janë në duart e hetuesve e po shqyrtohen për të zbardhur më tepër detaje që mund të çojnë në prangosjen e autorit.

Në një tjetër prononcim, konkretisht për emisionin “Opinion”, Duka tha se ka marrë edhe mesazhe kërcënuese vetëm pak ditë më parë. Para kamerave, ai tregoi dhe përmbajtjen e mesazhit ku kërkohet saktësisht tërheqja e kreut të FSHF-së nga gara për një mandate të gjashtë, ndryshe do të përballet me 60 plumba! Hetimet e kryera privatisht nga Duka, kishin zbuluar se personi që e zotëronte atë katë SIM quhej Sabian Rrapushi. Edhe pse i kërcënuar, ai tha se nuk kishte preferuar të bënte denoncim.

Ky shpërthim vjen pikërisht sot kur Duka ka pasur dhe përballje të ashpër me kryebashkiakun Erion Veliaj, i cili i ka shpallur luftë dhe në gjykatë për zgjedhjet në FSHF, por ende nuk ka detaje që mund ta lidhin tritolin me këtë luftë të hapur. Menjëherë pas kësaj ngjarjeje, ka pasur reagime edhe nga ana e politikës. I pari ishte kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili hodhi dyshime se ngjarja mund edhe të jetë inskenuar nga vetë Duka.

Po lëri more këto filma,”- tha Veliaj teksa ishte në një lidhje me Skype në “Të paekspozuarit”.

Më pas, Veliaj tha se me siguri ky tritol I vjen Dukës pas konflikteve që ai supozon se kreu i FSHF-së ka me bandat e Shijakut. Presidenti Ilir Meta e kryedemokrati Lulzim Basha e kanë dënuar këtë akt duke e konsideruar si një akt terrorist. Të dy, njëri pas tjetrit, bënë thirrje për vënie të autorit para drejtësisë. Nga ana e kryeministrit Edi Rama nuk ka ende asnjë reagim.

Ç’ka ndodhur mes Veliajt e Dukës?

Zgjedhjet për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit kanë nisur një luftë të vërtetë mes kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliajt dhe Armand Dukës, kandidat për të fituar mandatin e 6-të në postin e kreut të FSHF-së. Me një “sulm” të koordinuar kandidatëve dhe antarëve të Shoqatës Tirana i është bërë shantazh për t’u tërhequr, veprime që anëtarët e shoqatës nëpërmjet një letre kanë njoftuar FIFA-n dhe UEFA-n. Fill pas kësaj, Veliaj postoi një foto me kryetarin aktual të Shoqatës “Tirana”, Sulejman Mema, duke e damkosur kështu edhe publikisht si një njëri që ishte larg Dukës e që mbështeste hapur socialistin. Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për Dukën, me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Ndërsa FSHF ka publikuar një material audio, ku dëgjohet zëri i kryebashkiakut Veliaj, që kërkon mbështetjen në bllok të kandidatit Eduard Prodani, ndërkohë që nuk mund të numërohen herët që kryebashkiaku lëshon gojën në mënyrë të rëndomtë e vulgare, duke përmendur organet gjenitale.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Shpërthim tritoli në banesën e tij, Duka: Nëse është paralajmëruese, nuk kandidoj

“60 plumba”, Duka zbulon emrin e personit që i dërgoi mesazhin: Sabian Rrapushi

Shpërthimi me tritol në banesën e Armand Dukës,Meta: Akt terrorist! Të kapen autorët

Tritoli në banesën e Dukës, Policia: U vendos para dere 

VIDEO/ Shpërthimi i tritolit, momenti kur Duka mbërrin në banesën e tij

VD/ Tritol në banesën e Armand Dukës, publikohen pamjet nga vendngjarja

I shpërtheu tritoli në banesë, Duka: Kamerat filmuan autorin me kapuç

Tritoli në shtëpinë e Dukës, Basha: Degredimi i një pushteti të korruptuar

SMS kërcënuese ndaj Dukës! Topçiu e konfirmon: Ma tha në koenfidencialitet e sipër

Tritoli në shtëpinë e Dukës, Lala: Kërcënim pas luftës me Veliajn

Tritoli në banesën e Armand Dukës, Meta: Po përfshihen elementë kriminalë

Tritoli në shtëpinë e Dukës, publikohet FOTOJA e parë nga vendngjarja

Tritoli në shtëpinë e Dukës, Veliaj: Lëri këto filma tani

(f.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet armand duka erion veliaj tritol ne shtepine e armand dukes armand duka erion veliaj tritol ne shtepine e armand dukes

Sondazh

Poll

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave