LIVE UPDATES

kylie jenner

Art&Argëtim 29 Maj 2020, 19:50

AMERIKE-Forbes shkruan se biznesi i Kylie Jenner është shumë më i vogël nga se njerëzit e besojnë. Sipas tyre 22 vjeçarja pretendon se zotëron një biznes...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Kylie Jenner flet për herë të parë për të ardhmen e së bijës: Uroj që Stormi të përfaqësojë ‘Kylie Cosmetic&# - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Kylie Jenner flet për herë të parë për të ardhmen e së bijës: Uroj që Stormi të përfaqësojë ‘Kylie Cosmetic&#

20 Maj 2021, 09:18 Nga DOSJA

SHBA- Kylie Jenner dëshiron të ndërtojë një trashëgimi të përjetshme për vajzën e saj.

Themeluesja e  ‘Kylie Cosmetics’, për revistën ‘TMRW’ zbuloi se shpreson që vajza e saj tre vjeçare, Stormi Webster, të cilën ajo e ka me reperin Travis Scott, do të marrë në dorë drejtimin e perandorinë e saj të suksesshme të bukurisë në të ardhmen.

“Stormi është trashëgimia ime. Unë jam duke e rritur atë që të jetë e zgjuar dhe e sjellshme dhe e lirë. Ndoshta ajo do të marrë në dorë Kylie Cosmetics një ditë,” tha Jenner. “Gjithmonë nëse ajo dëshiron.”

Jenner shtoi se nëna e saj, Kris Jenner, vazhdon të jetë frymëzimi i saj më i madh, jo vetëm për mënyrën sesi ajo arrin të menaxhojë biznesin, por sidomos për rolin e saj si nënë.

“Duke parë se si nëna ime arrin të vendos në ekuilibër mes mëmësisë dhe biznesit, ajo është thjesht gruaja më e arrirë që njoh,” vazhdoi Jenner.

“Nëna ime bëri një punë vërtet të mirë për të na rritur, kështu që mendoj se me të vërtetë dua t’ia kaloj këtë gjë Stormit, për të qenë e fortë dhe e pavarur.”

Jenner u dha merita e nevojshme edhe motrave të saj po aq të famshme për frymëzimin e rrugëtimit të saj gjithashtu.

“Ka kaq shumë gra të forta në familjen time,” tha Jenner. “Të rriteshe duke parë motrat e mia më të mëdha dhe nënën time ishte thjesht e pabesueshme”.

Pandemia e vazhdueshme COVID-19 gjithashtu i dha 23-vjeçares mundësinë për të qenë në shtëpi më shumë me Stormi dhe mes sfidave që ofroi 2020, ajo tha se në fund të fundit është mirënjohëse për atë kohë shtesë me të bijën.

“Të bëhesha nënë ishte ndryshimi më i madh për mua,” tha Jenner. “Unë jam rritur aq shumë si një person dhe vazhdoj të rritem çdo ditë. Unë dua të mësoj çdo ditë dhe po përpiqem të jem versioni më i mirë që mund të jem. Ka qenë një vit kaq sfidues, por përfitimi më i madh ishte se unë kisha shumë më shumë kohë për të kaluar me familjen time “.

(o.l./dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

showbiz showbiz kylie jenner stormi webster kylie jenner stormi webster

Sondazh

Poll
Art&Argëtim 19 Maj 2021, 17:26

SHBA-Këngëtarja Demi Lovato me anë të një postimi në Twitter ka shprehur zyrtarisht se ajo i përket gjinisë asnjëanëse duke nënkuptuar se pelqimet e saj nuk jan...

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN