LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Kush kryeson?! Zbulohet lista e 20 të famshmëve që fitojnë më shumë në Instagram këtë vit

Publikohet lista e 20 të famshmëve që fitojnë më shumë në Instagram këtë vit. Nëtë listë kryeson futbollisti Christiano Ronaldo, i cili pasohet nga influencer Kylie Jenner dhe më pas renditen të famshmit e tjerë.

8 Shtator 2022, 09:28 Nga s.s
Kush kryeson?! Zbulohet lista e 20 të famshmëve që fitojnë
Lista e të famshmëve

SHBA- Nga entuziastët e fotografisë deri tek ndikuesit, të gjithë e duan Instagramin. Shtrirja dhe popullariteti i saj do të thotë që disa emra të famshëm me shumë ndjekës mund ta përdorin atë edhe për të fituar para. Dhe kjo është arsyeja pse shumë nga të famshmit që fitojnë më shumë në Instagram në 2022 fitojnë miliona dollarë për postim.

Hopper HQ me bazë në Mbretërinë e Bashkuar, një mjet planifikimi dhe planifikimi në Instagram, ka publikuar çdo vit Listën e tij të Pasur në Instagram që nga viti 2017. Sipas Hopper HQ, lista e 2022 ka më shumë gra që kryesojnë grafikun me 67% nga 56% sesa një vit më parë, raporton lifestyleasia.com

Me disa veçori të reja në Instagram të prezantuara deri në vitin 2022, pritet që krijuesit në platformë të jenë në gjendje të fitojnë më shumë se sa fitojnë aktualisht. Kjo do të thotë gjithashtu se të famshëm, në varësi të ndikimit të tyre në treg, mund të shohin gjithashtu një rritje në rritje të të ardhurave të tyre nga Instagram. Hopper HQ publikoi listën duke përdorur të dhënat e saj të brendshme, informacionin e disponueshëm publik dhe tarifat e agjencive.

Lista e njerëzve më të Pasur në Instagram për këtë vit janë:

1. Cristiano Ronaldo - 2,397,000 USD

2. Kylie Jenner- 1,835,000 USD

3. Lionel Messi - 1,777,000 USD

4. Selena Gomez - 1,735,000 USD

5. Dwayne Johnson - 1,713,000 USD

6. Kim Kardashian - 1,689,000 USD 

7. Ariana Grande - 1,687,000 USD 

8. Beyonce - 1,393,000 USD

9. Khloe Kardashian - 1,320,000 USD

10. Kendall Jenner - 1,290,000 USD 

11. Justin Bieber - 1,281,000 USD 

12. Taylor Swift - 1,142,000 USD

13. Jennifer Lopez - 1,130,000 USD 

14. Virat Kohli - 1,088,000 USD 

15. Nicki Minaj -  1,031,000 USD 

16. Katy Perry - 1,029,000 USD 

17. Kourtney Kardashian - 964,000 USD 

18. Neymar - 945,000 USD 

19. Miley Cyrus - 928,000 USD 

20. Kevin Hart - 780,000 USD 

 

 

christiano ronaldo messi kylie jenner selena gomez ariana grande kim kardashian beyonce khloe kardashian kendall jenner justin bieber

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!