LIVE UPDATES

incest

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Incest me vajzën e mitur, 43-vjeçarja në SHBA dënohet me 155 vjet burg për abuzimin seksual - Bota
LIVE UPDATES
Bota

Incest me vajzën e mitur, 43-vjeçarja në SHBA dënohet me 155 vjet burg për abuzimin seksual

22 Maj 2020, 08:47 Nga DOSJA
Incest me vajzën e mitur, 43-vjeçarja në SHBA dënohet

SHBA– Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që ka tronditur botën mbarë. Një 43-vjeçare ka abuzuar seksualisht me vajzën e saj.

Për këtë veprim, Elizabeth Haway, 43 vjeç, ështëë dënuar me  155 vjet ditën mërkurë në Ëest Virginia, ku gjykatësi Ëilliam Sader duke i quajtur krimet e saj një nga rastet më të kota dhe të tmerrshme që ka  përjetuar ndonjëherë në sistemin e drejtësisë penale. Mësohet se vajza ka qenë rreth moshës pesë ose gjashtë  vjeç, dhe Elizabeth Haëay ka abuzuar seksualisht me të miturën në një vaskë brenda banjos në shtëpinë e tyre.

Ajo tashmë është është dënuar me plot 155 vjet burg  për dy akuza të sulmit seksual.

Sipas mediave të huaja Haway duhet të shërbejë një minimum prej 45 viteve pas hekurave, që do të thotë se ajo do të ketë të drejtën e lirimit me kusht kur të mbush 88 vjeç, njoftoi Bluefield Daily Telegrafi.

Kjo ngjarje është hetur nga autoritetet përkatëse një vit më parë , dhe kur është pyetur në dhjetor të 2019 nëse është e vërtetë abuzimi seksual ndaj vajzës së saj, Elizabeth Haway e përlotur pranoi fajin. Çështja e saj ka nisur prej 2 prillit të 2019 kur Detective-Sgt. Steve Sommers, me autoritetet e Qarkut Mercer, zbuluan rastin skandaloz të kësaj nëne që pas shpërndarjes së videove pornografike me fëmijën e mitur përmes aplikacionit messenger.

Sommers tha që ai shqyrtoi videon që po qarkullonte në rrjet dhe kjo tregonte një mashkull të rritur që u përfshi në një akt seksual me një vajzë të mitur.

Sommers gjithashtu gjeti mesazhe grafike midis Haway dhe një përdoruesi tjetër të Facebook. Ai më pas mori një urdhër kërkimi në Facebook, duke i detyruar ata të zbulonin të dhënat e Facebook për Haway.

“Ndërsa kërkova më tej regjistrimet e saj në Facebook, gjeta dy video që ishin afërsisht 3 minuta dhe 21 sekonda (secila) në gjatësi që i ishin dërguar një përdoruesi tjetër të Facebook.”- deklaroi Sommers. Pasi shikoi videon ai pa edhe një femër të  rritur që po abuzonte seksualisht me vajzën e mitur 5 ose 6-vjeçare.

Më pas u zbulua që gruaja që po kryente aktin seksual me një të mitur ishte Elizabeth Haway.

Burimi: METRO 

A.C/Dosja.al

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

bota bota 155 vjet burg elizabeth haway inçest me vajzën 6-vjeçare shba 155 vjet burg elizabeth haway inçest me vajzën 6-vjeçare shba

Sondazh

Poll
Bota 21 Maj 2020, 20:53

RUSI- Shtetet e Bashkuara kanë dorëzuar 50 ventilatorë në Rusi, si pjesë e një donacioni humanitar prej 5.6 milion dollarë për të ndihmuar vendin të përballet m...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre