LIVE UPDATES
Aktualitet

Incest xhaxha-mbesë, rrëfehet 27-vjeçarja: Nisëm marrëdhënie me dëshirën tonë

3 Dhjetor 2021, 16:56 Nga DOSJA
Incest xhaxha-mbesë, rrëfehet 27-vjeçarja: Nisëm

DURRËS – Historia e arrestimit të një 50-vjeçari në Durrës për marrëdhënie intime me vajzën e vëllait të tij ka nxjerrë në dritë të dhëna tronditëse. Mbesa e Festim Haderit ka dëshmuar në polici se ajo kishte nisur një raport intim me xhaxhain e saj me pëlqimin e të dyve. Më pas, 27-vjeçarja tregon se me kalimin e kohës ndryshoi mendim për këtë raport dhe kërkoi që marrëdhënia mes tyre të mbyllej. Në këtë moment, sipas 27-vjeçares, Festim Haderi nuk e ka pranuar dëshirën e saj dhe e ka kërcënuar vazhdimisht për të mos e ndërprerë marrëdhënien mes tyre.

“Disa kohë më parë kemi pasur një raport bashkë. Vazhdoi për disa kohë me pëlqimin e të dyve. Më pas unë reflektova dhe kërkova ta ndërprisnim lidhjen. Por ai u bë keq dhe më kërcënonte se do t’i tregonte familjes sime për lidhjen tonë. Më bënte presion psikologjik. U gjenda në një situatë të vështirë. Sa në disa raste mendova edhe më të keqen për veten. I lutesha të më linte të qetë pasi nuk doja ta vazhdoja më, por ai nuk ndalej. Derisa vendosa ta denoncoj. Dua që ta arrestoni pasi jam shumë e frikësuar”, denoncoi 27-vjeçarja në komisariatin e policisë xhaxhain e saj para disa ditësh.

Ndërkohë, nga ana tjetër, Festim Haderi deklaroi sot përpara trupit gjykues të çështjes së tij në Durrës se nuk e ka kërcënuar mbesën e tij, madje raporti ka vazhduar me dëshirën e të dyve.

“Gjithçka ka ndodhur me pëlqimin e të dyve. Nuk është e vërtetë që e kam shantazhuar. S’e kam shantazhuar kurrë. Dhe as nuk i kam bërë presion psikologjik”, deklaroi 50-vjeçari Festim Haderi.

Në emisionin “Shqipëria Live”, gazetari Leonidha Musaj tregoi se marrëdhënia mes Festim Haderit dhe mbesës së tij ka zgjatur dy vite e gjysmë dhe se askush nuk ka ditur për këtë marrëdhënie.

“Një marrëdhënie që ka nisur me pëlqimin e të dyja palëve. Por më pas vajza ka kërkuar që ta ndërpresë lidhjen me xhaxhanë, për të nisur jetën e saj. E aty ka nisur problemi, pasi xhaxhai nuk pranonte. E ngacmonte dhe i bënte presion psikologjik. Ai i thoshte se jemi mirë, duhet të rrimë bashkë. Kishte të paktën mbi 2 vite e gjysmë bashkë. Ka qenë një marrëdhënie e fshehtë, nuk ka qenë askush në dijeni të kësaj lidhjeje. Xhaxhi i ka ushtruar presion psikologjik pikërisht kur ajo i ka kërkuar që të ndaheshin, duke i thënë se do i tregonte familjarëve për lidhjen e tyre”, tha Musaj.

Gjykata e Shkallës së Parë në Durrës caktoi masën “arrest me burg” për Festim Haderin, i cili do të gjykohet për akuzën ““Marrëdhënie seksuale ose homoseksuale me persona në gjini ose kujdestari”. Ai u arrestua para dy ditësh nga policia dhe në informacionin paraprak thuhet se ai ka kryer marrëdhënie me mbesën e tij kundër dëshirës së kësaj të fundit. Në rast se kjo akuzë vërtetohet, ai rrezikon dënimin me 7 vite burg. Pas denoncimit nga mbesa e tij në polici, Festim Haderi u largua për t’u fshehur dhe u arrestua nga forcat e rendit ditën e mërkurë. Ai raportohet se është divorcuar nga gruaja dhe ka fëmijë, ndërsa shtohet se ka patur dhe probleme me ligjin më parë.

SHIKO DHE KËTË:

Akuzohet për abuzim seksual me mbesën e tij, arrest me burg për 50-vjeçarin

(d.v/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

aktualitet aktualitet abuzim seksual ne durres incest abuzim seksual ne durres incest

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 29 mars

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS