LIVE UPDATES

dash per shqiperine

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Alket Hyseni komenton raportin e DASH për Shqipërinë: Unë nuk i përkas kastës naive që beson se Shqipëria do të gdhihet - Politike
LIVE UPDATES
Politike

Alket Hyseni komenton raportin e DASH për Shqipërinë: Unë nuk i përkas kastës naive që beson se Shqipëria do të gdhihet

15 Shtator 2020, 20:55 Nga DOSJA
Alket Hyseni komenton raportin e DASH për Shqipërinë: Unë

TIRANË– Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni, në një lidhje të drejtpërdrejt me studion e lajmeve të teleizionit FaxNews, ka komentuar raportin e publikuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit në lidhje me nivelin e korrupsionit në vend.

Hyseni u shpreh se fenomeni i korrupsionit është ekzistent në fushën e drejtësisë por edhe në fusha të tjera të administratës dhe shoqërisë. Gjithashtu ai theksoi se nuk është nga ata që mendon se nësër Shqipëria do të gdhihet pa korrupsion, por sipas tij minimizimi i korrupsionit është detyrë parësore e mazhorancës.

E pranojmë që Shqipëria ka akoma nivel të lartë korrupsioni dhe ashtu sikurse raporti i Departamentit të Shtetit, konstatohet qartësisht në sistemin e drejtësisë, por edhe në fusha të tjera të administratës dhe shoqërisë shqiptare sepse fenomeni i korrupsionit nuk është vetëm në institucione shtetërore.

Fatkeqësisht konstatohet edhe në fusha të tjera të shoqërisë dhe për këtë janë marrë reforma të qenësishme të cilat i përmend edhe vetë DASH. Unë nuk i përkas kastës naive që të besoj se nesër Shqipëria do të gdhihet pa korrupsion. Korrupsioni është një e keqe që i bashkëshoqëron këto sisteme, por minimizimi i tij është detyrë parësore dhe patjetër që do të realizohet në muajt e ditët në vijim,”– tha Hyseni.

Shkarkimin e Shahinit, Hyseni e komentoi me një fjali të vetme duke thënë se është në të drejtën e kryeministrit të vendosë në lidhje me kërkesën e bërë nga ministrja e Arsimit për largimin e saj nga detyra.

Është një vendim që ka të gjithë të drejtën për ta marrë kryeministri. Ai ka gjykuar mbi këtë çështje dhe ka vendosur, nisur dhe nga kërkesa e vetë zonjës Shahini”.– u shpreh Hyseni.

Marrë nga Faxweb

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

politike politike alket hyseni alket hyseni

Sondazh

Poll

Politike 15 Shtator 2020, 20:07

GREQI– Kryeministri Edi Rama ka postuar foto dhe video nga darka me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotaksis. Rama, i shoqëruar nga këshilltari i tij për medi...

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave