LIVE UPDATES

ahmet toska

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

“Njëri më tha largohu pak…”/ Përcillet për në banesën e fundit Ahmet Toska, vrasja që kreu daja i 50-vjeçarit dhe - Aktualitet
LIVE UPDATES
Aktualitet

“Njëri më tha largohu pak…”/ Përcillet për në banesën e fundit Ahmet Toska, vrasja që kreu daja i 50-vjeçarit dhe

27 Tetor 2020, 16:01 Nga DOSJA
“Njëri më tha largohu pak…”/ Përcillet

FIER– Mes lotësh dhe kurorave me lule, 50-vjeçari Ahmet Toska, i cili u ekzekutua një ditë më parë teksa përcillte të shoqen për në punë, është përcjellë për në banesën e fundit. Toska do të prehet në varrezat e Fierit, aty ku janë përcjellë më herët edhe të afërm të 50-vjeçarit.

Familjarët me kokën ulur i kanë dhënë lamtumirën Toskës, dhe nuk kanë preferuar të flasin për mediat në lidhje me këtë ngjarje, por Dosja.al ka zbardhur pistat ku grupi hetimor ka përqëndruar hetimet. Edhe pse familja Toska, për të gjithë ata që e njihnin ishte shembullore, daja i viktimës, ka kryer një vrasje.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur para shumë vitesh, por siç duket gjakmarrësit nuk kanë harruar. Grupi hetimor, po heton në lidhje me mundësinë se për të marrë hakun e personit të vrarë, të afërmit e të vrarë nga daja i Toskës, i morën jetën nipit të autorit.

Një tjetër pistë ku po hetohet është ajo e prishjes së pazareve të vetë 50-vjeçarit, në shtetin fqinj. Ahmet Toska ka qenë emigrant për disa kohë në Greqi dhe konfliktet që ka pasur atje, mund të jenë zhvendosur në lagjen “Sheq i Madh” në Fier ku dhe vetë viktima jetonte. Gjithsesi, hetimet vijojnë dhe ende nuk ka asgjë të qartë mbi motivet e vrasjes së 50-vjeçarit.

Bashkëshortja e viktimës ka dhënë të tjera detaje në lidhje me mënyrën e ekzekutimit të Toskës. E marrë në pyetje nga grupi hetimor, ajo është shprehur se njëri nga personat që janë afruar për ta vrarë, i ka thënë:  Largohu pak.

Grupi hetimor ka sekuestruar edhe 12 kamerat e sigurisë të bizneseve pranë vendit ku dhe ndodhi vrasja. 12 kamerat e sigurisë, të biznesve rreth vendit ku u vra Ahmet Tosku kanë pikasur autorin e krimit. Në disa prej pamjeve filmike, autori i ngjarjes shihet me kapuç në kokë që të mos identifikohej dhe pistoletën në dorë. Ai është fiksuar duke ikur me vrap mes rrugicave të lagjes, ndërkohë që detaji që mund të ndihmojë në identifikimin e tij, është fakti që i riu çalon.

Grupi hetimor rrëfen gjithashtu se arma që është përdorur në këtë krim, është shumë e veçantë. Me një pistoletë të atij lloji, sipas grupit hetimor, janë kryer vetëm dy vrasje në Shqipëri. Edhe pse ende nuk ka asnjë të arrestuar në lidhje me këtë ngjarje, grupi hetimor e ka vënë në shënjestër një person, dhe ai është fqinj me viktimën, banon pikërisht në lagjen “Sheq i Madh” në Fier.

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet ahmet toska vrasje në fier ahmet toska vrasje në fier

Sondazh

Poll

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"