LIVE UPDATES
Aktualitet

Vrasje në Fier! Ekzekutohet në sy të bashkëshortes 50-vjeçari, autori i maskuar me kapuç e “shënjestroi” në kokë. P

26 Tetor 2020, 06:17 Nga DOSJA
Vrasje në Fier! Ekzekutohet në sy të bashkëshortes

FIER– Ahmet Toska, 50 vjeç, doli mëngjesin e sotëm nga shtëpia për të përcjellë bashkëshorten për në punë, por kësaj herë nuk do t’ja dilte. 50-vjeçari u qëllua me armë zjarri në kokë mëngjesin e sotëm në lagjen “Sheq i Madh” të Fierit.

Si çdo ditë ai kishte dalë nga shtëpia, së bashku me gruan e tij, për ta përcjellë për në furrën e bukës, aty kur edhe punonte. Por rruga iu pre nga vrasësi i tij, vetëm 200 metra larg banesës, i cili pasi iu afrua, e qëlloi me armë zjarri disa herë në kokë duke e lënë të vdekur në vend.

Ishte gruaja e tij, ajo që vuri alarmin në lagje duke thërritur me të madhe; “ma vranë, ma vranë”. Me të dëgjuar krismat dhe ulërimat, banorët e lagjes janë mbledhur për në vendngjarje, ku edhe kanë parë një njeri të maskuar me kapuç teksa largohej në këmbë. E vetmja që mund të ketë dalluar fytyrën e tij është vetëm bashkëshortja e 50-vjeçarit, e cila ka parë gjithë skenën. Në Polici ajo ka deklaruar se autori e ka qëlluar me breshëri dhe më pas ka ikur me vrap. 

50-vjeçari, babai i një djali dhe një vajze, njihej si një njeri pa probleme nga fqinjët dhe prej kohësh punonte në një pikë karburanti. Gjë që shton dyshimet se përse mund të jetë ekzekutuar, ndërkohë që Policia po heton për gjakmarrje, por nuk përjashtohet mundësia e ndonjë konflikti me pronat, pasi 50-vjeçari vinte nga Roskoveci, e ndonjë borxhi të marrë nga viktima, apo e ndonjë konflikti në punë.

Megjithatë në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për identifikimin e autorit dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes. Po ashtu janë mbledhur gjithë kamerat e sigurisë së zonës, për të zbuluar ndonjë detaj që mund të sjellë prangosjen e autorit të vrasjes.

Gjithashtu për të bërë të mundur kapjen e autorit të vrasjes, në pikat hyrëse dhe dalëse të qytetit Policia dhe FNSH-të e Fierit kanë ngritur posto-blloqe dhe po vijojnë me krehjen e zonës.

(k.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet ahmet toska fier vrasje në fier ahmet toska fier vrasje në fier

Sondazh

Poll
Aktualitet 25 Tetor 2020, 19:49

Digjet automjeti tek rrethrrotullimi i Saukut

TIRANË– Një automjet është djegur pjesërisht në Tiranë. Mësohet se makina, të cilën e drejtonte një vajzë me inicialet A.A., ka marrë flakë, teksa po...

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive