LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Statujat prej dylli ishin të tmerrshme, yjet e famshëm nuk njihen

27 Dhjetor 2021, 17:05 Nga DOSJA
Statujat prej dylli ishin të tmerrshme, yjet e famshëm nuk njihen

MBRETËRI E BASHKUARNdërkohë që shumica e yjeve të modeluar nga dylli janë goxha mbresëlënës, ka disa që nuk duken aspak si ata.

Sipas The Sun, javën e kaluar, dega e Madame Tussauds në Berlin vendosi që një figurë e Rhianna-s do të ishte një shtesë e mrekullueshme për koleksionin e tyre, por mjerisht modeli në dyll që ata morën mezi dukej si ajo. Fansat kanë kërkuar shkrirjen e menjëhershme të dyllit, i veshur me një veshje festive.

Por këto nuk janë modelet e vetmet prej dylli që gjenden atje që duken tmerrësisht keq. Por cilat janë tamam këto figurina? A mund t’i gjeni dot?

1. Kjo bukuroshe brune është një princeshë mode dhe shihet shpesh në evente publike. Mendohet se ajo është e afërt me mbretëreshën dhe shpesh ndan foto të fëmijëve të saj në raste të veçanta.

2. Ky ish-lojtar i Anglisë ka luajtur për Liverpool, Real Madrid, Neëcastle United, Manchester United dhe Stoke City. Që nga ditët e tij në fushë, ai e u rendit i dyti në një garë në Ascot.

3. Kjo aktore është e njohur si figura kryesore në shumë komedi romantike klasike. Ajo është një grua e bukur që ka marrë çmime të shumta duke përfshirë tre Golden Globes, një Oscar dhe një BAFTA.

4. Ky muzikant i famshëm është një nga ikonat më të mëdha kulturore të shekullit të 21-të. Pas vdekjes së tij, 6 nga këngët e tij të lëshuara pas vdekjes u bënë hitet e Top 10 Country.

5. Kjo fytyrë e famshme krenohet me një familje të madhe të zgjeruar me dy nipër që nuk flasin me njëri-tjetrin. Ajo dihet se është një fanse e kuajve, dhe është subjekt i një drame në Netflix.

6. Ata ishin çifti më i fuqishëm i Hollivudit përpara se të divorcoheshin. Aktori i martuar dy herë ka luajtur në një sërë filmash duke përfshirë Troy dhe Fight Club.

7. Kjo këngëtare ka krijuar edhe një karrierë kinematografike për veten e saj. Pas një fejese të dështuar ajo së fundmi është pajtuar me një të dashur të vjetër.

8. Ky aktor njihet si një don zhuan dhe bëri emër duke luajtur në një film me Kate ëinslett. Ai ka marrë 101 çmime gjatë viteve, duke përfshirë një Oscar, një BAFTA dhe tre Golden Globes.

Sa mirë mendoni se keni dalë në kuiz? Këto janë përgjigjet për personazhet më sipër.

Meghan Markle
Michael Owen
Julia Roberts
Elvis Presley
Mbretëreshë
Brad Pitt
Jenifer Lopez
Leonadro DiCaprio

(m.k/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Showbiz Showbiz aktorja julia roberts meghan markle Rihanna statuja e dyllit statuja prej dylli aktorja julia roberts meghan markle Rihanna statuja e dyllit statuja prej dylli

Sondazh

Poll

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Aksidetohet turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Aksion në Elbasan/ Mbajti peng një person, arrestohet në mes të ditës Thanas Beko

Komisioni për Hartën gjyqësore/ 'Më vjen të qesh', Maks Haxhia: Më morën në telefon, ishte anulluar

Policia Rrugore kontrolle në Tiranë, vendosen 268 masa administrative dhe pezullohen 21leje drejtimi

Rama takohet me Biden, e prek në kurriz e i thotë diçka, presidenti i SHBA-së ngel me gojë hapur

Reforma Territoriale, Xhelal Mziu: Të bejmë një tur, marrim eksperienca, është çështje komplekse

Komisioni për Reformën Territoriale, caktohen ekspertët teknikë! Mziu: Të bëjmë tur në rajon

Rama dhe bashkëshortja e tij priten nga Mbreti Felipe VI i Spanjës dhe mbretëresha

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen

Iu gjet magazina me drogë në Fier, arrestohet 47-vjeçari në Dibër

'Shqiptarëve po u ngushtohet laku'/ Berisha: Qeveria ka ulur me 2% ndihmën ekonomike

POROSIA/ Protesta e 7 korrikut, Berisha: Kërkoj intensifikim maksimal

Edi Rama flet vonesën e satelitëve, do i përdorë për fermerët: Do të vijnë brenda këtij viti!

Shifrat e INSTAT flisnin për rënie,Rama i kundërshton: Mbulojmë 97%të konsumit vendas.Ku ikën lopët?

Gruri problem për t'u shitur, Rama mburret: Na është rritur prodhimi

Rama ngre alarmin: Do të kemi një dimër të ashpër dhe mungesa të mëdha

Rama me charter privat në mes të krizës ekonomike/ Peleshi: Ka lidhje me dinjitetin e shtetit

“Ju s’menaxhoni dot dy mikrofonë”/ Salianji ironizon Peleshi: Na jepni dhe ne nga një lopatë

Peleshi: S'kemi avionë për shuarjen e zjarrit, s'na leverdis. Ka kosto shumë, e kam dhimbje koke

Helmim masiv në Kukës, Gjici: S’ka probleme me ujin e pijshëm, u përzie me atë të vaditjes

Sherr tek 'Siguria Kombëtare', Peleshi: Zjarre do kemi! Xhaferaj: Të kemi helikopterë në punë

Del VD-Ka momenti kur makina me nënë dhe djalin thyen kangjellat dhe përfundon në lumë

Mjeti me nënën e fëmijën në ujë, dalin pamjet nga Berati

Avionët për shuarjen e flakëve, Peleshi: Do blejmë orë tek NSPA. Noka: E provova unë, nuk ia vlen

Zjarri në Sazan, Peleshi: S'u shua vetë, uji vetëm do e 'eksitonte'. Duhet ndërhyrje nga terreni

Informacion "TOP SECRET"/ Kuvendi futet pa dashje LIVE, gjenerali ndërhyn me urgjencë

KAOS në komision/ Denaj hedh në votim shtyrjen, Duma: Atë e bej unë! (Pyet sekretariatin)

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Debat në Komisionin e çështjeve sociale, paralajmëron Duma: Do bllokoj mbledhjen!

Rama dhuron gjak, kryeministri: Sa herë ma keni pirë? Te e majta, ajo dhuron gjak

“Me paratë e buxhetit kompensoni oligarkët”/Grida Duma: Qeveria nuk i shpërndani lekët për qytetarët

TEST 2

Shkrumbohet fasoneria e italianes në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës