LIVE UPDATES
Sport

Mauro Icardi ‘del tepër’ te PSG, në treg vetëm Monza është interesuar për të

Sulmuesi argjentinas nuk do të udhëtojë drejt Japonisë për parasezonin e PSG-së. E ardhmja e tij krejtësisht e pasigurtë

13 Korrik 2022, 07:21 Nga DOSJA
Mauro Icardi ‘del tepër’ te PSG, në treg vetëm Monza

FRANCE - Paris Saint-Germain po përgatitet për atë që do të jetë një sezon i veçantë me ardhjen e Christophe Galtier, si trajner dhe praninë sërish të Kylian Mbappé, i cili më në fund qëndroi në klub. Situata për disa futbollistë nuk është më e mira dhe në atë 'çantë' hyn Mauro Icardi, sulmuesi argjentinas që po bie gjithnjë e më shumë.

Sipas detajeve nga ‘L'Equipe’, stafi trajner i komanduar nga Galtier, mori vendimin së bashku me bordin për të reduktuar organikën e skuadrës së PSG-së, pasi ka mjaft lojtarë me kontrata të larta që janë jashtë planeve të trajnerit. Kësisoj menaxherët parizienë është më mirë të përpiqen të fitoni para me ta duke i nxjerrë në treg.

Paris Saint-Germain filloi parasezonin e tij në Francë dhe këto ditë do të udhëtojë në Japoni, për të bërë turne dhe përballje me Kawasaki Frontale, Urawa Red Diamonds dhe Gamba Osaka. Trajneri deklaroi se dëshiron të marrë lojtarë që do të marrë parasysh, duke premtuar të rinj, që mund të kenë vendin e tyre si zëvendësues dhe futbollistë që mund të shiten, por që qëndrojnë do të jenë pjesë e alternativave në skuadrën e tij.

Mauro Icardi është pjesë e listës së lojtarëve që nuk do të udhëtojnë në turneun e Azisë. Sulmuesi argjentinas është së bashku me Layvin Kurzawa, Julian Draxler, Ander Herrera, Georginio Wijnaldum, Éric Junior Dina-Ebimbe, Sergio Rico dhe Rafinha. Nga ana tjetër, Adbou Diallo dhe Idrissa Gueye nuk do të udhëtonin sepse janë afër mbylljes së karrierës.

Problemi për Icardin është se e ardhmja e tij është krejtësisht e pasigurt. Nuk ka oferta për sulmuesin argjentinas dhe e vetmja skuadër që shfaqi interes publik ishte Monza, e promovuar së fundmi dhe në pronësi të Silvio Berlusconit dhe Adriano Galliani, si president. PSG dëshiron të shesë Icardin dhe të fitojë para për të, por pasi nuk ka ndonjë interes formal, një hua mund të përfundojë të jetë vendimi më i mirë për të gjitha palët.

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE