LIVE UPDATES
Sport

VIDEO/ Manchester United mahnitur nga Galatasaray, ku Mauro Icardi ishte “heroi”...

Manchester United u përmbys nga Galatasaray (2-3) mbrëmjen e së martës, pas një ndeshje të çmendur. Në ndeshjen tjetër të Grupit “A”, Bayern Munich fitoi në Kopenhagë (2-1).

4 Tetor 2023, 08:00 Nga DOSJA
VIDEO/ Manchester United mahnitur nga Galatasaray, ku Mauro Icardi ishte

TURQI - Manchester United e komplikoi vetë jetën për ndeshjen e dytë në Grupin “A” të Champions League. Të mposhtur nga Galatasaray (2-3), pasi kryesuan dy herë, “Djajtë e Kuq” shënuan humbjen e dytë në dy ditë, pas një pengese fillestare ndaj Bayern Munich (3-4).

Megjithatë, ata e nisën ndeshjen në mënyrë perfekte duke shënuar përmes qendërsulmuesit ndërkombëtar danez, Rasmus Hojlund, pas një krosimi nga Marcus Rashford (17’). Pavarësisht kontrollit më të mirë dhe mundësive më të rrezikshme, Bruno Fernandes dhe shokët e tij u befasuan për herë të parë nga Wilfried Zaha. Ish-lojtari i United, barazoi me një kërcim që mashtroi Onanën (23’). Kjo goditje e ftohtë nuk i shuajti britanikët që u kthyen nga dhomat e zhveshjes me më shumë avantazh.

Hojlund mendoi se kishte shënuar një dopietë, përpara se goli i tij të anulohej për shkak të pozicionit jashtë loje me disa centimetra (60’), por sulmuesi danez ia arriti të shënojë edhe golin të dytë, pas një gare të furishme në fund të së cilës ai mashtroi Fernando Muslera (67’). 

Më pas ndeshja dukej se kishte përfunduar, por në fund të një lëvizjeje të nisur nga Mauro Icardi, Akturkoglu arriti të barazojë nga afër e djathta (71’). Qendërsulmuesi argjentinas u bë lojtari i (fundit të) ndeshjes, duke humbur fillimisht një penallti (77’), pas një gabimi të rëndë të rifillimit nga Onana që çoi në përjashtimin e Casemiro. Ish-lojtari i PSG-së u rikuperua mire, duke shënuar golin e fitores duke goditur topin përballë portierit të “Djajve” (81’).

Ky rezultat është perfekt për Bayern Munich në Grupin “A”, i cili nga ana e tij mundi FC Copenhagen (2-1), në fund të një ndeshjeje të ngushtë. Bavarezët kontrolluan lojën gjatë pjesës së parë, por ishin të ngushtë në lëvizjen e fundit, si Kingsley Coman që bëri diferenca të mëdha pa i kuptuar kurrë. 

Ata më në fund u befasuan në kthimin e tyre nga dhoma e zhveshjes nga një ish-lojtar i Ligue 1, Lukas Lerager, autor i një goli disi me fat në një kërcim të shtypur (55’). Për bavarezët shënuan Musiala (67’) dhe Tel (83’).

B.T (Dosja.al)

Sondazh

Poll

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme

Pjesmarrja e Berishës në Kuvend u refuzua/ Gjokutaj: Veprim skandaloz i SPAK

Gjyqi ndaj Berishës, Mëngjesi: Është përdorur standard i dyfishtë

Lapsusi me datën/ Rama njofton samitin e madh me komunitetin Europian

“Keni fituar më shumë zgjedhje se unë”/ Cameron batuta me Ramën

"Emigracioni është problem," Cameron i prerë: Partneritet dhe në luftën kundër krimit të organizuar

Emigracioni/ Rama me Cameron: Operacionet do të vazhdojnë, gadishmëria jonë është maksimale

“Anglia më e pranishme në vendin tonë”, Rama: Projekt strategjik për hekurudhën Durrës-Prishtinë

Rama: Me Cameron kemi biseduar për marrëdhëniet bilaterale

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM