LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Specialja e Adele, këngëtarja ‘shpërthen’ në lot për mungesën e të ëmës: S’filmohej

23 Nëntor 2021, 21:25 Nga DOSJA
Specialja e Adele, këngëtarja ‘shpërthen’ në lot

BRITANI E MADHE- Adele mahniti fansat me një mbrëmje magjepsëse argëtimi në An Audience ëith Adele , e cila u transmetua në ITV të dielën, më 21 nëntor.

Në speciale, ajo shfaqi hitet e saj si dhe këngët e reja, duke përfshirë Easy on Me nga albumi, 30. Albumi flet për jetën pas divorcit nga ish-bashkëshorti i saj Simon Konecki dhe rritjen e djalit të tyre, Angelo. Aty u shfaqën të famshëm si David Tennant dhe Dua Lipa , tek Daën French dhe Idris Elba . Rapper Stormzy  shihej duke kënduar, ndërsa Emma Thompson argëtoi shikuesit me vallëzim. Në një skenë prekëse, Adele shpërtheu në lot pasi u befasua nga mësuesja e saj e vjetër .

The Sun shkruan se, ndërsa shfaqeshin një sërë yjesh të filmit dhe artistë të njohur, një fytyrë i mungonte ekraneve: mamaja e Adelës. Superylli theksoi se mamaja e saj “nuk donte të filmohej”, por kush është mamaja e Adelës?

Penny Susan Adkins është një londineze ashtu si vajza e saj. Ajo ka lindur në Islington, në Londrën Veriore në vitin 1968. Penny mbeti shtatzënë me Adelën në moshën vetëm 18-vjeçare dhe raportohet se ajo po planifikonte të aplikonte në universitet në këtë fazë, por hoqi dorë për ‘u kujdesur për vajzën e saj. Penny ka punuar në një sërë punësh, duke përfshirë si masazhatore dhe prodhuese mobiljesh.

Adele më parë ka thënë: Ajo mbeti shtatzënë me mua kur do të kishte aplikuar për uni, por zgjodhi të më kishte mua në vend të kësaj. Ajo kurrë, kurrë nuk ma kujton këtë. Do të përpiqem ta kujtoj.

Të dyja jetonin së bashku në një apartament në Ëest Norëood, Londër. Në vitin 2013, Adele i bleu një shtëpi prej 600,000 £ në Notting Hill si falënderim për sakrificat e saj.

Për British Vogue, Adele tha: Në fakt, për këtë shtëpi flitet gjithmonë në shtyp

Adele nuk ka vëllezër e motra dhe kjo ndoshta për shkak të vështirësive të raportuara në marrëdhënien mes Penny dhe babait të Adelës, Mark.

Penny dhe Mark ishin bashkë për nëntë muaj pas lindjes së Adelës derisa u ndanë.

Marrëdhënia e Adelës me babain e saj, i cili vdiq në fillim të këtij viti nga kanceri i zorrëve, ishte i tensionuar dhe Mark thuhet se vuante nga varësia ndaj alkoolit.

Unë lija mënjanë dy litra vodka dhe shtatë a tetë pije çdo ditë. Unë piva për tre vjet. Vetëm Zoti e di se si kam mbijetuar,“-tha Mark për The Sun .

Pavarësisht kësaj, Adele zbuloi se ata kishin bërë paqe me njëri-tjetrin përpara se ai të vdiste.

Ne gjetëm paqen së bashku dhe më pas ia luajta albumin në Zoom,”- tha ajo.

(F.m/Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

showbiz showbiz adele penny susan adkins the sun adele penny susan adkins the sun

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 23 Nëntor 2021, 16:35

VIDEO/ Garë ushqimi mes qenit dhe të riut

Në një video virale një qen është parë duke konkurruar me një njeri në një konkurs ushqimi. Videoja e postuar fillimisht në Twitter, është bërë viral dhe ka mar...

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës