LIVE UPDATES
Politike

Skandali me pagat, Braçe: Krim, por një pjesë e rrogave janë si produkt lavatriçesh

22 Dhjetor 2021, 19:14 Nga DOSJA
Skandali me pagat, Braçe: Krim, por një pjesë e rrogave

POSTIMI I PLOTE

POOO ESHTE KRIM!
MADJE SYNON DESTABILIZIM!
Ndaj;
DUHET TE HETOHET QE CKE ME TE,
LIGJERISHT, PLOTESISHT, NE MENYRE GJITHPERFSHIRESE E DERI NE FUND;
TE KETE GJYKIM E NDESHKIM PER CILINDO TE PERFSHIRE-KY DUHET TE JETE FUNDI!
Tani;
Kurre nuk kam patur kuriozitet per rrogen e dikujt, sa paguhej;
Me se shumti jam interesuar per te rritur rrogen minimale, zeruar tatimin mi rrogen dhe ngritjen e dyshemese se te ardhurave te patatueshme; mbrojtjen e rrogave te shtreses se mesme te ulet.
As ky file i sotem nuk me ndezi kuriozitetin, madje as habine per ca rroga qe kane shastisur shumekend;
POOOO ME BEN PERSHTYPJE QE MUNGOJNE NE LISTE EMRAT E DISA PUNEMARRESVE TE FAMSHEM;
ATA SI MUNGOJNE?
Nuk ka mundesi qe Sistemi ne versionin ligjor te jete pa ta!
Ka vetem nje rast: Nuk eshte sistemi,
por nje material i prodhuar kriminalisht qe te duket si Sistemi dhe pa te famshit doemos te lidhur me kete krim!
Ndaj DUHET HETIM GERME PER GERME!
Nderkohe, me tej, eshte e qarte se:
NE NUK KEMI NJE TREG PUNE KU CMIMI PAGUAN MERITEN, EKSPERTIZEN, PERVOJEN, PUNEN E CILESINE E SAJ;
Tek ajo liste ka shume emra qe deshmojne kete por mua me beri pershtypje nje, specialist finance i quajtur Armand Duka me rroge 40 mije leke!;
INFORMALITETI ME RROGAT ESHTE DRAMATIK; MASHTROHET HAPUR E PA FRIKE POR DUKE SHKAKTUAR NJE DEM KOLOSAL, JO NE TE ARDHURAT E BUXHETIT TE SHTETIT POR NE TE ARDHMEN;
Nendeklarimet e rroges reale deformojne tregun, madje eshte e dukshme qe me shume para paguhen jashte sistemi se sa ne te!;
Nderkohe;
NJE PJESE E RROGAVE DUKEN TE PAJUATIFIKUARA, NUK NGJAJNE SI PRODUKT I PUNES POR PRODUKT LAVATRICESH (EDHE NE SEKTOR QE PREDIKOJNE TRANSPARENCE) TE CILAT I TRADHETOJNE BILANCET QE DOREZOJNE NE ORGANET FISKALE QE LUAJNE SYMBYLLURAZI!

E fundit;

E kuptoni tani se kujt i shkoi pjesa me e madhe e favorit fiskal mbi rrogat e larta qe u votua ne nentor e hyn ne fuqi ne 1 Janar?

Tani jam i bindur qe dy propozimet e mia-ai qe llogaria e re te prekte rrogat nga 50 mije leke e lart dhe, tjetri, nje ligj i ri per tatimin mbi te ardhurat qe mbledh cdo te ardhur-fitime, divident, aksione, qira etj dhe i taton ne shkalle progresive, ishin te drejta dhe jane BETEJE QE VAZHDON!

vijon…

(F.m/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Politike Politike

Sondazh

Poll

TEST 2

TEST 2

Shkrumbohet fasoneria e italianes në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat

Nis me debate komisioni për mandatin e Xhaçkës, Alibeaj: Të vinte këtu të jepte shpjegime

Zjarr masiv në Lajthizë të Mirditës, në terren vetëm një zjarrfikës

Aeroporti i Vlorës, Tabaku: Po ndërtohet në një zonë që ishte e mbrojtur. Ministrja: E pavërtetë

Gazetarja përmend Vuçiç, presidenti serb:Jam i sigurtë që folët mirë për mua. Rama:Ç'dreqin do këtu?

Vuçiç e quajti Kosovë, Rama e korrigjon: Aleksandri tha "e ashtuquajtura Kosovë"

“BE na poshtëroi, prisnin konferencë nga liderët”, Rama: Janë të zgjuar

Videon e nxorri vetë, Rama: Ishte prerë keq, unë thashë se RMV do jetë edhe Shqipëria Lindore

VETO-ja e Bullgarisë, Rama me kritika: BE e paaftë të çlirojë dy pengje

Rama nga Brukseli: Urojmë që shekulli tjetër të na gjejë në BE

Rama-BE: Lëreni Serbinë të qetë, mos hapni konflikte të tjera

Rama flet për Kosovën në Bruksel: Është marrë peng, çmenduri, njerëzit nuk lëvizin dot lirshëm

Rama: Bullgaria po i jep fuqi Putin e agresionit rus, një turp

Korreshi ngre zërin: Në Lushnje vihet vetëm për të bërë foto me shalqi, mos u tallni

Bardhi publikon listën: 10 miq të Ramës përfituan 36 investime strategjike me vlerë 4.6 miliard euro

Balla: Berisha privatizoi pronat nga Viçidoli deri në Dhërmi, si ka mundësi je pronar

'Ish-grabitësi u kërkoi ndjesë pronarëve'/ Balla: Berisha është servil, ditën e lindjes e ndryshoi

Balla përplaset me Berishën në Kuvend: Ik o plaku Mere

'Na u bashkoni me 7 korrik'/ Berisha: Pronarët e pronave janë më të kërcënuar se kurrë

'Administrata ka njerëz të paaftë, skiftera'/ Braçe: Fermerëve u duhet bursa që të kenë besim

Tabakun e 'tradhëtojnë' takat, pengohet dhe gati rrëzohet në Kuvend

Akuzat e Shehajt,Xhaçka:Ju paguani për mandatin e deputetit, çojeni çështjen në Gjykatën Kushtetuese

Shehaj akuza Xhaçkës: Vini në politikë me xhepat bosh, dilni me resorte me 5 yje

Xhaçka: Bashkëshortin e kam bzinesmen të sukseshëm