LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Çoi Zogun te makina e Velos, Iva Aliko iu sulet mediave: Janë festat se me mua do e pësonit keq, unë doja të vija me set, p

31 Dhjetor 2019, 20:18 Nga DOSJA
Çoi Zogun te makina e Velos, Iva Aliko iu sulet mediave: Janë festat

TIRANË– Iva Aliko, e përfshirë si “shoferja” që çoi Zogun e Tiranës me makinë, në një zonë ku e mori më pas polici Velo për ta çuar me makinë në hotel, ka reaguar përmes rrjeteve sociale. Aliko thotë se nuk ka lidhje me aktivitetin e prostitucionit që është ushtruar nga Zogu dhe shton se mediat meritojnë padi ligjore për abuzimin me emrin e saj. Por, siç thotë edhe vetë, Iva sqaron se është zemërgjerë pasi janë festat e fundvitit.

REAGIMI I PLOTE:

Ndër vite në këto ditë festive kryesisht jam përpjekur të vij tek ju me ndonjë set fotografik apo edhe emision televiziv për t’iu uruar festën e ndërrimit të viteve. Por këtë vit nuk ka ndodhur kështu. Prej 3 ditësh, disa media rozë kanë abuzuar me emrin tim duke më përfshirë në një grup ku është i përfshirë Hermes Nikaj ose siç e njihni ndryshe Zogu i Tiranës.

Nuk e mohoj se ai ka qenë miku im, por askush dhe në asnjë vend të botës nuk ka ndodhur dhe mendoj se nuk mund të ndodhi që të akuzohesh për veprat e dikujt tjetër që thjesht e njeh, aq më tepër kur personi në fjalë eshtë dhe maxhoren. Më qesharakja është se disa pseudoportale mua më kanë bërë pjesë të gjithë kësaj vetëm se kam ngrënë një darkë dhe e kam shoqëruar me makinë deri tek lagjja e tij Hermesin.

Nëse krim përbën ngrënia e darkës apo vozitja me makinë, më tregoni ligjin që ta di mos ta bëj më këtë vepër të jashtëligjshme. Unë e kuptoj që disa pseudogazetar që kanë akses në media kryesisht online do bënin gjithçka për disa klikime më shumë. Por do ju lutesha që përpara se ta publikonit lajmin pa asnjë fakt konkret nga institucionet përkatëse, mendoni dhe përpiquni ta vendosni veten tuaj në pozitat e personit të rradhës që po hidhni baltë. Unë vërtet u mërzita sepse kam pasur një marrëdhënie tepër korrekte me gazetarët, por shpifjet e fundit më tepër më kanë shqetësuar familjarët dhe fansat e mi të cilët më kanë shkruar pafund.

Gjithsesi meqënëse jemi në prag festash nuk po bëhem e keqe për disa të drejta juridike që më takojnë si qytetare me të drejta të plota të këtij vendi kundrejt shpifjeve tuaja dhe keqpërdorimit të titujve, por…sot po e lë me kaq. Ju uroj të gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen gëzuar vitin e ri.

Sipas dosjes ku është edhe dëshmia e njërës prej vajzave të shfrytëzuara për próstitucion Denisa Nelit, Aliko është shfaqur në skenë, në momentin që ka dërguar ‘Zogun e Tiranës’ në lagjen e tij. Neli, e cila zbërtheu të gjithë skemën, ka treguar se ka qenë Iva këngëtarja, ajo që e ka sjellë Nikajn në lagje ku e priste “Velo”.

Ky i fundit, sipas Denisës është punonjës policie dhe e ka çuar atë së bashku me Zogun e Tiranës, në hótelin “Autostrada”, ku e priste laçjani Artur Gjini. Si shpërblim për orët që do të kalonin me Gjinin, Neli dhe Nikaj kanë marrë nga 100 mijë lekë të vjetra secili. Gjithçka ka ndodhur natën që policia shpërtheu derën dhe i gjeti të tre të zhveshur në shtrat.

(F.g/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

Showbiz Showbiz arrestohet zogu i Tiranës iva aliko arrestohet zogu i Tiranës iva aliko

Sondazh

Poll

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat

Nis me debate komisioni për mandatin e Xhaçkës, Alibeaj: Të vinte këtu të jepte shpjegime

Zjarr masiv në Lajthizë të Mirditës, në terren vetëm një zjarrfikës

Aeroporti i Vlorës, Tabaku: Po ndërtohet në një zonë që ishte e mbrojtur. Ministrja: E pavërtetë

Gazetarja përmend Vuçiç, presidenti serb:Jam i sigurtë që folët mirë për mua. Rama:Ç'dreqin do këtu?

Vuçiç e quajti Kosovë, Rama e korrigjon: Aleksandri tha "e ashtuquajtura Kosovë"

“BE na poshtëroi, prisnin konferencë nga liderët”, Rama: Janë të zgjuar

Videon e nxorri vetë, Rama: Ishte prerë keq, unë thashë se RMV do jetë edhe Shqipëria Lindore

VETO-ja e Bullgarisë, Rama me kritika: BE e paaftë të çlirojë dy pengje

Rama nga Brukseli: Urojmë që shekulli tjetër të na gjejë në BE

Rama-BE: Lëreni Serbinë të qetë, mos hapni konflikte të tjera

Rama flet për Kosovën në Bruksel: Është marrë peng, çmenduri, njerëzit nuk lëvizin dot lirshëm

Rama: Bullgaria po i jep fuqi Putin e agresionit rus, një turp

Korreshi ngre zërin: Në Lushnje vihet vetëm për të bërë foto me shalqi, mos u tallni

Bardhi publikon listën: 10 miq të Ramës përfituan 36 investime strategjike me vlerë 4.6 miliard euro

Balla: Berisha privatizoi pronat nga Viçidoli deri në Dhërmi, si ka mundësi je pronar

'Ish-grabitësi u kërkoi ndjesë pronarëve'/ Balla: Berisha është servil, ditën e lindjes e ndryshoi

Balla përplaset me Berishën në Kuvend: Ik o plaku Mere

'Na u bashkoni me 7 korrik'/ Berisha: Pronarët e pronave janë më të kërcënuar se kurrë

'Administrata ka njerëz të paaftë, skiftera'/ Braçe: Fermerëve u duhet bursa që të kenë besim

Tabakun e 'tradhëtojnë' takat, pengohet dhe gati rrëzohet në Kuvend

Akuzat e Shehajt,Xhaçka:Ju paguani për mandatin e deputetit, çojeni çështjen në Gjykatën Kushtetuese

Shehaj akuza Xhaçkës: Vini në politikë me xhepat bosh, dilni me resorte me 5 yje

Xhaçka: Bashkëshortin e kam bzinesmen të sukseshëm

Berisha: Gentian Sharra e banda e Elbasanit blenë vota për PS

Balla-Berishës: Je bashkëpunëtor i Millosheviçit ne mblidhemi më 7 korrik për Srebrenicën

Berisha:Kanë dalë gjërat lakuriq!Balla është xhandar i bandës së Elbasanit! Deputetët e duatrokadsin

“Garon me Tabakun”,Bardhi-Spiropalit:Kishim një madame me 5mln euro,tani u bënë dy me gjithë Xhaçkën