LIVE UPDATES
Sport

Shpërthen Koeman: “Po shkatërroni lojtarët, UEFA mendon veç për paratë”

21 Prill 2021, 14:03 Nga DOSJA
Shpërthen Koeman: “Po shkatërroni lojtarët, UEFA mendon

SPANJE – Barcelona luan nesër ndaj Getafes për javën e 31-të të La Ligas, ku ka shansin të afrohet akoma më shumë me Atletico Madrid. Para kësaj ndeshjeje, në konferencën për mediat foli trajneri Ronald Koeman i skuadrës “blaugrana”, që nuk u shpreh për Superligën, por pati kritika për UEFA-n.

“Numri i ndeshjeve është i jashtëzakonshëm. Lojtarëve u është dashur të luajnë shumë ndeshje. Të gjithë flasin për Superligën, Champions League, por UEFA nuk po u kushton vëmendje lojtarëve për numrin e ndeshjeve. E vetmja që ka rëndësi për ta janë paratë. Në La Liga ndodh gjithashtu e njëjta gjë.

Do luajmë nesër në 22:00. Duhet të mbrojmë lojtarët. Është normale që presidentët të mendojnë për të ardhmen e futbollit, por nuk ka nevojë të ndryshohen shumë gjëra. Nuk e di nëse Pique do luajë nesër, pas finales ishte shumë i lodhur. Bëri një ndeshje fenomenale, nesër do flasim me të nëse do luajë. Formacionin e vendos në seancën e fundit stërvitore. Nuk dua të flas shumë për Superligën. Pajtohem me mendimin e Pique.

Ekipi është rikuperuar shumë shpejt nga ndeshja e Kupës dhe janë totalisht gati për nesër. Kjo më bën të mendoj se jemi shumë mirë fizikisht, kemi të dhëna mbresëlënëse. E dimë se është kalendar i vështirë, por nëse arrijmë nivelin tonë mund të pretendojmë gjithçka. Jemi Barça dhe gjithmonë duhet të fitojmë tituj. Jemi afruar me kreun dhe tani është koha të tregojmë se mund ta fitojmë titullin kampion.

Presidenti erdhi dhe më shpjegoi çështjen e Superligës Europiane. Nuk e di nëse janë pyetur lojtarët, s’më intereson. Unë dua më të mirën e klubit. Ka pasur aq shumë lëvizje në lidhje me Superligën, sa mendoj se duhet të presim ç’ndodh dhe të bëhet më e mira për klubin. Nëse është dikush që duhet të flasë për këtë, është presidenti, unë nuk jam zëdhënësi i klubit”,- ka deklaruar ndër të tjera trajneri Koeman.

B.T (Dosja.al)

 

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

sport sport atletico madrid barcelona blaugrana la liga pique ronald koeman atletico madrid barcelona blaugrana la liga pique ronald koeman

Sondazh

Poll
Sport 20 Prill 2021, 21:47

Edhe Barcelona drejt largimit nga Super League?!

SPANJE – Shtohen zërat e largimev të tjera mes 12-tëshes themeluese të Super Leagues. Pas skuadrave angleze priten ato spanjolle, Atletico Madrid, por edh...

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE