LIVE UPDATES
Sport

“Kur flitet për para, minimizohen vlerat e futbollit”, trajneri Edi Reja në kërkim të një lojtari, që luan topin në m

21 Prill 2021, 13:00 Nga DOSJA

TIRANE – Trajneri i kombëtares shqiptare Edi Reja është i pranishëm këto ditë në Tiranë, për të ndjekur seleksionimet e moshave të ndryshme të ekipeve zinxhir të përfaqësueseve. Ai ndodhej në Kamëz të martën për të parë futbollistët e rinj të ditëlindjes 2004/2005.

Për çfarë ka parë në këtë përzgjedhje, problemet e që e shqetësojnë Kombëtaren, si dhe për krijimin e të ashtuquajturës Superliga Europiane, trajneri i kuqezinjve ka deklaruar për mediat: “Jemi duke bërë disa përzgjedhje, duke parë më nga afër sektorin e të rinjve në ekipet zinxhire të kombëtares. Këta janë lojtarë që vijnë nga kampionati vendas dhe niveli është i mire. Në pamje të parë vihet re një fizik shumë i mirë, por duhen ndjekur nga afër dhe në vazhdimësi. Por është një fillim i mire,”- shprehet në fillim trajneri i Kombëtares.

Ndërkohë, që paraqitjet e fundit të kuqezinjve, veç rezultatit, kanë qenë jo edhe aq të mira dhe trajneri është i qartë se çfarë na mungon në lojën e futbollistëve tanë. “Kam grumbulluar për ndeshjet tona miqësore që kemi, rreth 30 lojtarë dhe shpresoj të gjejmë ndonjë emër të ri për ndeshjet zyrtare të shtatorit. Në ndeshjet e fundit nuk kemi luajtur fare mirë. Me skuadrat që mbyllen prapa, nuk gjejmë dot zgjidhje dhe ky është problem. Na duhet një lojtar që luan në mesfushë topin dhe gjen alternativa për ndeshje të tilla. Kishim Bajramin si alternativë, por na doli problemi me dokumentacionin. Megjithatë kam edhe disa alternativa, por ata janë me origjinë kosovare, apo nga Maqedonia e Veriut dhe shpesh me ta kemi probleme që t’i bindim për të luajtur me ne”.

Në fund, i pyetur për ngjarjen më të përfolur të ditës, atë të Superligës Europiane, trajneri Reja ka të njëjtin mendim, si kushdo që e do futbollin. “Superliga nuk është futboll është biznes. Unë jam më tepër për formatet që kërkojnë merita për të arritur te suksesi. Të fitosh Champions League duhet të kesh merita dhe duhet të kualifikohesh që në kampionatin vendas. Ndërsa këta shihnin vetëm interesin ekonomik dhe kur flitet për para, minimizohen vlerat e futbollit”.

B.T (Dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

sport sport edi reja kombëtaren superliga europiane edi reja kombëtaren superliga europiane

Sondazh

Poll

Sport 20 Prill 2021, 21:47

Edhe Barcelona drejt largimit nga Super League?!

SPANJE – Shtohen zërat e largimev të tjera mes 12-tëshes themeluese të Super Leagues. Pas skuadrave angleze priten ato spanjolle, Atletico Madrid, por edh...

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE