LIVE UPDATES
Sport

Revolucion te Juvja: Agnelli mund të largohet dhe i thotë lamtumirë Superligës

21 Prill 2021, 10:06 Nga DOSJA
Revolucion te Juvja: Agnelli mund të largohet dhe i thotë

 

ITALI – I intervistuar nga “Reuters”, presidenti i Juventusit, kur u pyet nëse projekti i Superligës mund të vazhdonte pas braktisjes së kaq shumë klubeve, u përgjigj: “Shumë sinqerisht dhe për të qenë i sinqertë, jo. Me sa duket nuk është kështu”.

Të jesh i urryer nga presidentët e Juventusit është pothuajse normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e gjeti veten armiku numër një publik në të gjitha gazetat evropiane. Historia, sido që të përfundojë, mund të çojë vetëm në pasoja të afërta, pavarësisht nga mohimet e vetë presidentit dhe klubit.

Ekziston një fakt i vërtetuar: Andrea Agnelli ka bërë shumë armiq, si të jashtëm ashtu edhe të brendshëm. Reagimet e ashpra që gjithë atyre që e panë Superligën si sulm ndaj pastërtisë së futbollit, nga krerët e shteteve, ministrat, parlamentarët dhe presidentë të të gjitha llojeve dhe gradave, te njerëzit e vërtetë futbolli, trajnerë dhe lojtarë, e kanë vënë më shpatulla pas muri.

Kësaj situatë i duhet shtuar situata dramatike ekonomike e klubit dhe marrëdhëniet sigurisht jo idilike me kushëririn e tij, John Elkann, të cilat për disa kohë kanë çuar në idenë e një ndryshimi të kursit në Juves. Flitet për një ndryshim të mundshëm në udhëheqjen e “Zonjës së Vjetër”, me vendin e Agnellit që do ta marrë kushëriri tjetër e tij, Alessandro Nasi, një menaxher shumë i vlerësuar dhe i nivelit të lartë.

Në këtë rast, përveç frymës së re që duhet injektuar në menaxhimin e shoqërisë, kërkohet edhe një revolucion teknik, me Pirlon, një bast i Andreas, i destinuar të braktisë pankinën e Juventusit pas një viti për t’u harruar. Sot është përvjetori i kampionatit të fundit të fituar nga Allegri. Kanë kaluar vetëm dy vjet, por ndihet si një shekull.

B.T (Dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

sport sport “zonjës së vjetër” alessandro nasi andrea agnelli john elkann “zonjës së vjetër” alessandro nasi andrea agnelli john elkann

Sondazh

Poll

Sport 20 Prill 2021, 21:47

Edhe Barcelona drejt largimit nga Super League?!

SPANJE – Shtohen zërat e largimev të tjera mes 12-tëshes themeluese të Super Leagues. Pas skuadrave angleze priten ato spanjolle, Atletico Madrid, por edh...

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE