Aktualitet

Sherri për parkimin, çfarë ndodhi në 18 gusht në Durrës? Detaje nga konflikti i djalit të Spartak Brahos

 • Berisha publikon mesazhin: Djalit të Spartak Brahos i kanë bërë atentat
 • “Atentat në Durrës djalit të Spartak Brahos”, Policia konfirmon ngjajren: Ka ndodhur
 • Sipas Policisë, ngjajra ka ndodhur për motive banale dhe se ajo është raportuar në faqen zyrtare në internet. Njoftimi për këtë ngjarje është, por pas urdhrit të Sandër Leshajt pak muaj më parë, nuk jepen shumë detaje.
  Featured image of article: Sherri për parkimin, çfarë ndodhi në 18 gusht në Durrës? Detaje nga konflikti i djalit të Spartak Brahos Spartak dhe Arbër Braho, Policia Durrës

  TIRANË- Policia e Durrësit për Dosja.al konfirmoi sherrin e ndodhur, ku i përfshirë ishte dhe Arbër Braho, djali i deputetit të PS, Spartak Brahos.

  Sipas Policisë, ngjajra ka ndodhur për motive banale dhe se ajo është raportuar në faqen zyrtare në internet. Njoftimi për këtë ngjarje është, por pas urdhrit të Sandër Leshajt pak muaj më parë nuk jepen shumë detaje.

  Në datën 19 gusht Policia e Durrësit ka bërë me dije se: Më datë 19.08.2019 filloi procedimi penal për shtetasin A.B., 38 vjeç, banues në Durrës, sepse më datë 18.08.2019, në lagjen Nr. 4 Durrës, pas një konflikti për motive të dobëta ka goditur me sende të forta shtetasit A. K., 58 vjeç, dhe L.K., 30 vjeç duke i shkaktuar dëmtime trupore. Neni 89 i K.P.

  Po ashtu një ditë më vonë është bërë dhe shpallja në kërkim e një tjetër personi që është përfshirë në ngjarje.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës kanë shpallur në kërkim dhe po punojnë për kapjen e shtetasit L.K., 26 vjeç, banues në Durrës  pasi për motive të dobëta dyshohet se ka kanosur me armë zjarri dhe i ka thyer xhamat e 2 mjeteve shtetasit K.B., 35 vjeç, banues në Durrës”, thuhet në njoftim.

  Sipas informacioneve sherri ka nsiur për një vend parkimi, ku janë përfshirë të dy djemtë e Spartak Brahos. Në fillim kanë qenë djemtë e Brahos ata që kanë qëlluar qytetarin, ndërsa pak orë më vonë ai ka shkuar për t’u hakmarrë dhe aty janë përleshur sërish.

  Denoncimi për këtë ngjarje është bërë nga ish-kryeminsitri Sali Berisha, i cili shkrunte se djalit të deputeti socialist i është bërë atentat në Durrës. Pas këtij denocnimi, Policia ka konfikrmuar ngjarjen, por shton se nuk bëhet fjalë për një atentat, por për sherr për motive të dobëta.

  (A.B. Dosja.al) 

  Shto Koment