LIVE UPDATES
Sport

Sërish ‘paqe’ në javën e tretë të Superiores: dy ndeshje, dy barazime…

25 Shtator 2021, 13:58 Nga DOSJA
Sërish ‘paqe’ në javën e tretë të

TIRANE – Janë zhvilluar dy takimet e para të javës së 3-të të kampionatit Abissnet Superiore, ndërkohë që nesër do të luhet një dhe të hënën, do të zhvillohen edhe dy takimet përmbyllëse të kësaj jave.

Në stadiumin e Kamzës, bardheblutë e Tiranës nuk shkuan më tepër se një barazim 1-1 ndaj Kastriotit, në rolin e mikpritësit. Madje ishin krutanët ata, të cilët kaluan në epërsi. Pas një prekje të topit me dorë nga Hoxhallari, gjyqtari Bastari, në minutën e 40-të akordoi penallti në favor të Kastriotit. Karakaçi duhej të godiste dy here për të shënuar, pasi Bekaj do ta priste gjuajtjen e parë. Me rezultatin 1-0 për Kastriotin, mbyllet pjesa e pare.

pic.twitter.com/WGcvAK4LwB

— newsport.al (@newsport_al) September 25, 2021

Nuk do të vononte shumë, dhe vetëm pas 4 minutash nga fillimi i pjesës së dytë, sulmuesi i bardhebluve, Seferi do të devijonte me kokë një top të ardhur nga këndi dhe do të barazonte në 1-1. Ky rezultat 1-1 nuk do të ndryshonte deri në fund të takimit, pavarësisht nga përpjekjet e të dyja skuadrave. Kastrioti do të merrte pike e pare, ndërsa Tirana do të bënte një tjetër hap fals, pas barazimit një javë më pare nga Egnatia debutuese.

pic.twitter.com/NzQk57YQQK

— newsport.al (@newsport_al) September 25, 2021

Ndërkohë në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin e Egnatias në Rrrogozhinë, kampionët në fuqi të Teutës dhe bluve të Dinamos, nënshkruan një barazim pa gola, në një sfidë që ishte edhe një test “force”. Rezultati iu përgjigj zhvillimit të lojës, pavarësisht se skuadra kryeqytetase ishte më kërkuese të një goli që do t’i jepte 3 pikë të çmuara. Teuta, pragmatiste në lojë, që kujdeset më tepër për të mos gabuar. Pas barazimit në Shkodër, durrsakët rregjistrojnë barazimin e dytë, duke mbetur si skuadra që duhet mundur.</p>

Neser, në “Elbasan Arena”, në orën 19:45, Partizani do të përballet me Vllaznisë, ndërsa të hënën, në orën 13:45, Egnatia do të presë Skënderbeun, kurse kurbinasit e Laçit do të ndeshjen me Kukësin në stadiumin e Kamzës, për të mbyllur takimet e javës së 3-të të kampionatit të 83-të të Superiores.

B.T (Dosja.al)

 

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE