LIVE UPDATES
Sport

67 vite “dinasti”/ Nuk kishte ndodhur asnjëherë! Nga gjyshi te nipi, familja Maldini “abonohet” me golin

25 Shtator 2021, 15:26 Nga DOSJA
67 vite “dinasti”/ Nuk kishte ndodhur asnjëherë! Nga

ITALI-Ishte ndeshja e tij e parë si titullar dhe Daniel Maldini e festoi atë në mënyrën më të mirë të mundshme duke shënuar golin e avantazhit të Milanit ndaj Spezias, në minutën e 48’ të të pjesës së dytë. Daniel Maldini shënon kështu pas gjyshit të tij, Cesare-s dhe babait të tij, Paolo-s.

Ky i fundit nuk i mbajti dot emocionet duke festuar golin e djalit të tij.Goli i fundit i Maldinit, kur luante për Milanin ishte në mars të vitit 2018:13 vjet dhe 179 ditë më parë, ndërsa Cesare shënoi kundër Catanias në shtator të vitit 1961. Daniel Maldini u zëvendësua më pas në minutën e 58, nën duartrokitjet e shokëve të tij të skuadrës dhe stolit.

E.Ç (Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport cesare maldini milan paolo cesare maldini milan paolo

Sondazh

Poll

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017