LIVE UPDATES
Sport

Shkëmbi: “Jemi ekip i ri, vuajmë psikologjikisht, Dinamo ka nevojë për kohë”

25 Shtator 2021, 15:01 Nga DOSJA
Shkëmbi: “Jemi ekip i ri, vuajmë psikologjikisht, Dinamo ka

RROGOZHINE – Pavarësisht bujës së madhe me të cilën u rikthye në Superiore, Dinamo ka regjistruar barazimin e dytë radhazi në kampionat, këtë herë përballë Teutës kampione, ndërsa trajneri Bledi Shkëmbi bën apel për më shumë kohë për kryeqytetasit.

Një Dinamo me shumë luhatje gjatë 90-minutëshit. Pse ndodh kjo?
Është e vërtetë, që nuk kemi të njëjtën vështirësi gjatë 90-minutëshit, por ishim përballë një kundërshtari si Teuta, që është ekipi kampion dhe rezultati qëndron. Megjithatë kemi mundësi të jemi shumë më agresivë dhe të bëjmë maksimumin për të shfrytëzuar rastet që na krijohen. Sot pashë disa momente nënvlerësimi me rastet që patëm.

Dinamo erdhi me shumë bujë në Superiore, por duket se nuk po i justifikon pritshmëritë…
Është e vërtetë që u rikthye me zhurmë dhe vazhdon të bëjë zhurmë, por shumë njerëz duhet të kuptojmë që jemi në javën e tretë dhe në këtë periudhë nuk dilet as kampion e as në Europë. Ne kemi mundësi të bëjmë shumë më mirë gjatë 90 mintave dhe jam i bindur që do t’ia arrijmë, por jemi skuadër e re dhe shumë lojtarë luajnë për herë të parë me njëri-tjetrin.

Ka zëra që thonë se Dinamo vuan fizikisht…
Respektoj të gjithë ish-dinamovitët, por me buton nuk bëhet asgjë. Gjendja fizike arrihet shumë shpejt, por për mua nuk ekziston një problem fizik te Dinamo. Më shumë vuajmë psikologjkisht dhe taktikisht, pasi jemi ekip i ri. Mendoj se po bëjmë mirë, por natyrisht që kemi mundësi të bëjmë më shumë në fushë.

E keni riparë aksionin e golit të anuluar?
E kam parë dhe kam mendimin tim, që do ta mbaj për vete, pasi nuk dua të bëj polemika. Unë i respektoj vendimet e arbitrave dhe mund të them se niveli i tyre është i njëjtë me atë të kampionatit, ndaj nuk dua të bëj polemika, pasi nuk e kam bërë asnjëherë.

Çfarë prisnit më shumë nga Skuka?
Skuka nuk fitoi asnjë duel dhe nuk kërkoi asnjë herë thellësinë, ashtu siç ia kishim kërkuar. Megjithatë ka momente kur futbollisti nuk është gati qoftë fizikisht, qoftë psikologjikisht. Me Mihanën ishim më mirë, por nuk arritëm të kërcënonim sa duhet.

Lojtarët që vijnë nga stoli, nuk arrijnë të gjejnë ritmin e ndeshjes…
Është e vërtetë që nuk kanë dhënë atë që duhet dhe këtu kthehemi te diskutimi për gjendjen fizike. nëse një lojtar vjen nga stoli dhe i duhet të bëjë vetëm 20-30 minuta të mira, këtu nuk flitet për gjendje fizike, por për atë psikologjike. Megjithatë kemi kohë për të përmirësuar ekipin edhe në këtë aspekt, pasi jemi në fillime.

B.T (Dosja.al)

Iftar dhe politikë, a u prek Muaji i Ramazanit nga politikanët?

View Results

sport sport dinamo mihanën përballë teutës skuka trajneri bledi shkembi dinamo mihanën përballë teutës skuka trajneri bledi shkembi

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE