LIVE UPDATES
Aktualitet

“Sa të mbyllet gushti, në shtator jam për punë”, Klodiana Kapo kujton bisedat me Baxhakun: Zoti bëri një shaka të hid

17 Gusht 2019, 09:54 Nga DOSJA
“Sa të mbyllet gushti, në shtator jam për punë”,

TIRANË- Pas ndarjes nga jeta të publicistit Fatos Baxhaku ditën e djeshme, ka reaguar gazetarja dhe mikja e tij Klodiana Kapo.

Në një postim në Facebook, Kapo shpreh hidhërimin për humbjen e kolegut të saj, teksa shkruan se zoti bëri një shaka të hidhur e të mori kaq shpejt.

Kujtojmë se Klodiana Kapo dhe Fatos Baxhaku janë autorë të librit “Gra të Përgjithshme”, në të cilin flitet për prostitucionin në kohën e mbretit Zog.

Postimi i plotë i Klodiana Kapos:

Prit Tos!

Më the se po bëheshe më mirë: “Ja sa të mbyllet gushti, e në shtator jam krejt për punë”.

Ҫ’ishte ky lajm qe na dhe mor Tos!  Na le pa frymë…!

“Janë shumë raste Klod, shkenca ka ecur, do ja hedh dhe unë,,,mos u mërzit”

Por JO! Zoti bëri një shaka të hidhur e të mori kaq shpejt.

Është e vështirë të të thuash lamtumirë Tos!

Zoti e di sa do mungosh, Tos! Kurrë s’doje të mërzisje kënd! Kurrë s’u ankove! Kurrë s’ngarkove apo shkele mbi dikë! As kur dhimbja të merrte gjumin, ti prapë nuk u ankove.

“Familja, Klod, kjo është pjesa më e rëndësishme në jetë. Gezojuni me aq mundësi sa keni!”

Tos, sot ti ikën, e do i mungosh aq shumë familjes tënde, Borës, Kejdës, Turit, Tanit, Arbës dhe

Brikenës, që me dashuri e thërrisje “motra e madhe”.

Ti, njeriu me shpirt të lirë, rebel, me mendje të bukur e zemër të madhe, do na mungosh ne, miqve, Enos, Tanit, Mondit, Gertës, Rezit, Ildës, Landi, Titit, Lirës, Xhixhit. Oh sa shumë jemi Tos!

Sot miqtë janë të rrallë, por ti ke kaq shumë… se gjatë gjithë jetës tënde vetëm dhe … pa kërkuar asgjë në këmbim.

Sa herë qeshje, e më thoje: “E sheh? Të gjithë nxënësit e mi janë bërë shefat e mi sot”.

Por askush s’e ka penën, mprehtësine dhe zemrën tënde. Atë zemër, qe në fund na tradhtoi të gjithëve.

Lamturmirë Tos!

Ditën e djeshme, në moshën 55-vjeçare është ndarë nga jeta gazetari dhe publicisti i njohur Fatos Baxhaku. Ai prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë që e kishte tërhequr nga gazetari. Baxhaku u shua sot në banesën e tij duke humbur përgjithmonë luftën e gjatë më sëmundjen. Pas vdekjes së tij ka pasur me qindra reagime, nga miq dhe kolegë të tij.

(a.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet fatos baxhaku klodiana kapo ndahet nga jeta gazetari fatos baxhaku fatos baxhaku klodiana kapo ndahet nga jeta gazetari fatos baxhaku

Sondazh

Poll

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat