LIVE UPDATES
Aktualitet

Rroba firmato të përdorura, biznesi që po fut gratë e pasura në treg, Irma: Njëra më shiti këpucët Valentino 200 euro

1 Dhjetor 2020, 07:04 Nga DOSJA
Rroba firmato të përdorura, biznesi që po fut gratë e pasura

TIRANË– Irma shet veshje online. Me kohën e covidit ajo ka ndryshuar destinacionin e dyqanit, duke ofruar veshje të përdorura në instagram, por edhe në dyqan. Por formula që 38-vjeçarja ka zbuluar është krejt e ndryshme.

Ajo u propozon grave të pasura, vajzave të njohura që mos t’i flakin veshjet, por t’i shesin tek ajo. Irma tregon për gazetën Si se sjellin tek ajo me postë ose me dyqan çanta firmë second hand, ose veshje dhe aksesorë të ndryshëm me një të përbashkët.

Të gjitha të grifuara. “Në një rast sollën çantë Gucci nga Vlora, ma shitën 450 euro dhe unë e rishita. E postova në instagram dhe e bleu një vajzë e njohur që dërgoi të ëmën për ta marrë”. Por Irma ka shitur edhe këpucë Valentino të një gruaje shumë të njohur në biznes. “M’i shiti këpucët 200 euro”, rrëfen Irma që u rishitën për një javë. Fustane, pallto, pantallona, xhaketa, xhinse origjinale deri tek ora dhe copë me metër gucci ofrohen nga e reja në llogarinë secondhandclothesalb.

Tek dyqani i saj online kanë shitur rrobat e tyre gra nga më të pasurat në vend, të njohura të famshme dhe të panjohura. A ka ndikuar covidi? Irma është e bindur që po.

Shumë njerëz gjatë pandemisë bënë spastrimin e shtëpisë dhe seleksionuan veshjet. Ka nga ata që ju kanë bërë dhurata që nuk i kanë përdorur asnjëherë. Dhe më kontaktojnë”, thotë e reja sipas të cilës dhe vetë atë e ndikoi pandemia duke i fokusuar blerjet më tepër online sesa në dyqan. Çfarë i ka bërë më tepër përshtypje? “Gratë janë të tërhequra nga firmat prestigjioze. Për shembull këpucët Valentino që mi shitën ishin të rrjepura, por vajza që i bleu ndonëse ja tregova situatën i mori”.

Klientja më tregoi se do t’i modifikonte, do t’i lyente me manikyr të kuq, shprehet e reja. “Pasi porosisin online, i dërgoj me postë. Kushton 3 mijë lekë rrethet dhe 2 mijë lekë Tiranë”.

Marrë nga GAZETASI

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

aktualitet aktualitet rroba firmato te perdorura rroba firmato te perdorura

Sondazh

Poll
Aktualitet 30 Nëntor 2020, 21:24

TIRANË– Debat në studio për skulpturën e Skënderbeut, të vendosur disa ditë më parë në qendër të Prizrenit. Avokati Spartak Ngjela ka debatuar me ekspertët...

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve