KRYESORET
Aktualitet

Berisha rikthehet në Kuvend! Basha-Ramës: Ku shkove me charter para 2 ditësh

27 Janar 2022, 07:12 Nga DOSJA
Berisha rikthehet në Kuvend! Basha-Ramës: Ku shkove me charter para 2

TIRANË– Sot pas më shumë se 5 muajve mungesë, ish-kryeministri Sali Berisha është rikthyer në Kuvendin e Shqipërisë. E me ardhjen e tij nuk kanë munguar as debatet e as akuzat mes dy kaheve në Kuvendin e Shqipërisë. Teksa jashtë dha lajmin se po negocionte me LSI për të hyrë në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit si koalicion, brenda Berisha Kuvendit u “kujdes” më shumë për politikën e botës, duke kërkuar që Shqipëria të ndihmonte Ukrainën. Ndërkohë pikërisht kjo deklaratë u përdor nga kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i përmendi çështjen e Gërdecit.

Përplasja e Berishës u bë me Ballën, pasi kryeministri Edi Rama nuk ndodhej në sallë. Po ashtu, pasi mbaroi fjalën e tij, nga seanca plenare u largua edhe kryedemokrati Lulzim Basha. Ndoshta për të shmangur një konfrontim me liderin historik të PD-së, Sali Berisha. Megjithatë para se të largohej nga salla, Basha akuzoi kryeministrin se udhëtuar me charter luksoz që kërkon 150 mijë euro vetëm karburant, por nuk tregoi se cili ka qenë destinacioni i tij para 2 ditësh.

E ndërkohë që debatet për problemet e tyre politike, asnjë prej depututëve nuk qëndroi gjatë tek protesta që po vazhdonte jashtë, e tek halli i banorëve të “5 majit” dhe Laprakës që kishin mbetur pa shtëpi. Edhe pse e përmendën ndër rreshta, asnjë prej tyre nuk e bëri çështje dite, duke lënë pa depërtuar zërin e qytetarëve në Kuvend.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Chati i Nokës me Nikollën e Manjën, Alibeaj: Berisha e Rama bashkëpunojnë!

“Pas meje mori fjalën Taulant Luca, s’rrihej”, çfarë s’u pa nga largimi i Berishës

6 marsi, Berisha: LSI? Negociatat vazhdojnë! Gjithçka po bëhet, ne s’pengohemi dot

Protesta para Kuvendit, Berisha: Duhet legalizim dhe pastaj urbanizim

Basha ndjek këmba-këmbës Ramën: Para 2 ditësh shkoi e erdhi me charter privat

I kujdesshëm! Bardhi futet në Kuvend me deputeten socialiste, i hap derën

Fiskalizimi, Braçe: Duhet vullnet nga qeveria, bujqësia do marrë goditje të madhe

Gjekmarkaj: I poshtëruar me atë që iu bë Komunitetit Mysliman kur erdhi Erdogan

‘Basha s’më përjashton’/Baçi:Gjeta emër tjetër te vendi im,më thanë shko në korridor

Balla kërkoi ndryshim të rendit të ditës! Alibeaj: Incident, merrni MASA

(a.b)/dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Sondazh

Poll

Aksident në Maminas, përfshihen gjashtë makina

Aksident në Maminas, përfshihen gjashtë makina

'Ka rrjedhje të sekretit hetimor?' Kraja-Majkos: Për non-gratat s'përgjigjem

Komisioni/ Kraja: Me paratë e konfiskuara kemi ngritur laboratorë eksperimentale

'A ndërhyn Rama dhe ministrat në punën tuaj?/ Kraja - Alibeajt: S'komentoj, zbatoj ligjin

Dosja e Aleks Nikës/ Ndreca: A mund të transferohet në SPAK? Kraja: Duhet vlerësuar

Dvorani dhe Ina Rama për President? Berisha: Janë subjekte të ndjekjes penale

Ç'do bëhet me Teatrin Kombëtar? Zotohet Berisha: Do ndërtohet siç ka qënë

8 emrat e PD për President, Berisha: Parodi e neverishme, keqpërdorim i Ramës

FMN propozoi shkrirjen e Bordit, Berisha: Të ndërhyhet me urgjencë për çështjen e borxhit

A e përdori PD për të justifikuar non-gratën? Berisha: Partia më ka penguar

'Non-grata' në gjykatën franceze, Berisha: Ka 2 faktorë kundër meje

Nëse vjen Berisha, PD duhet të pezullohet nga PPE, ish-kryeministri: Gaboi!

Berisha thirrje BE: Na hapni negociatat! Nuk e meritojmë, por po s'ndodhi sjell trazira në rajon

'Shqipëria anëtar i asociuar i BE'/ Rama: Mbështes vizionin e Macron

Gjermania kundër Ballkanit të Hapur? Rama: Ushqim për konsum lokal

'Ballkani i Hapur'/ Charles Michel: E mbështes, uroj që të gjithë t'i bashkohen nismës

'Ndryshojmë kursin'/ Rama: Nëse Bullgaria s'hap rrugë, do i shpëtojmë kthetrave të tyre

Integrimi/ Pse duhet mbajtur peng Shqipëria? Michel: Duhen zgjidhur konfliktet, ju mbështes

Integrimi në BE, Charles Michel: Angazhimi ynë nuk ka ndryshuar

Integrimi në BE/ Rama: Kemi hedhur hapa njëjtë si vendet që i kanë çelur negociatat

Aksioni i SPAK, Berisha: U dekonspirua, Edi Rama u shqetësua, dha mesazh tek bandat

Raporti i FMN, Ibrahimaj: Do jemi më të kujdesshëm, do analizojmë çmimet

Autori i vë zjarrin furgonit të policit në Shkodër, i maskuar si grua

Demokratja-Berishës: Ti je i ndershëm, këta të tjerët kanë nga 100 dashnore

Emri i presidentit të ri, Alibeaj flet për firmat: I kam! Në mbledhje sot ishin 26 deputetë

Negociatat për president tek PD, Alibeaj: Nesër pasdite do kemi mbledhje tjetër

17 shoferë “dru” në timon, 27-vjeçari rreh efektivin e Policisë teksa e shoqëronte

A janë arrestimet e Nuredin Dumanit? Kreu i SPAK se "lëshon" PENTITON: Nuk flas dot...

Pse s'janë arrestuar Ervis Martinaj dhe Suel Çela? Kraja dhe Nano: Po i kërkojmë akoma...

Ka dyshime për dekonspirtim?Kreu i SPAK: Jo!Do i shkojmë deri në fund, s'ka rëndësi sa të fortë janë

Cili ka qenë roli i shefit të Krimeve, Palushit? Arben Kraja: Ka shpërduar detyrën!

ZBULOHET emri i aksionit të SPAK, kuptimi! Kush e kishte "plumbin e artë"...

MEGAAKSIONI, Arben Kraja jep DETAJE: Shkatërruam 8 banda, të dhunshëm, paguanin shumë për vrasje

Zgjedhja e Presidentit, Bylykbashi: Alibeaj ka marrë përsipër t’i sigurojë Ramës votat

Shpërthim me tritol në lokalin Radhimë! Ambienti i marrë me qira nga kunati i Çelës

Momenti kur djali i Arben Mërkurit largohet nga vendngjarje, ia vranë të atin para syve

Vrasja në Sukth, dalin pamjet nga vendngjarja

'A ka më deputetë që hetohen?'/ Arben Kraja 'kyç gojën': Nuk jap përgjigje, e thotë ligji

Kreu i SPAK: 80% të rasteve që kemi në dorë, as që e dinë se janë nën hetim

Dosja 184 s'i "shqitet" Ulsi Manjës, Tabaku ia kujton para Arben Krajës, ministri: Kam një merak

PS sulmon SPAK, Balla: Pse s'hetohet Berisha? Tabaku e mbron: Shikoni "non grata-t" tuaja

'41 prokurorë janë shkarkuar'/ Kreu i KLP: Disa janë kërcënuar me jetë, u morën në mbrojtje

Qeveria miraton fond shtesë 160 mln lekësh për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Manastirliu: Kemi miratuar financim shtesë për sistemin shëndetësor

Conferencë League! 25 Maji ditë pushimi, s'lejohen makinat, 'mbyllet' Tirana

Procesi i Rindërtimit, Ahmetaj: Do ndërtojmë 167 shkolla, 137 kompani marrin pjesë, program unik

Me kë e ka? Rama: Flet shumëkush për bujqësinë, ose s'kanë lidhje ose s'kuptojnë

Presidenti i ri/ Arrihet akordi! Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Presidenti i ri/ Balla-opozitës: Deri në raundin e tretë propozimet i keni ju

Basha lë me 'hije' kolegët, Agron Duka frikë të bëjë llogari: Se mos bëj ndonjë gabim?