Politike

Rama poston foton duke u pastruar Kryeministria nga boja: Ata klith e ne fito

Në reagimin e tij Rama shkruan se ata janë të kundërt me opozitën, pasi ata prishin dhe qeveria ndreq.
Featured image of article: Rama poston foton duke u pastruar Kryeministria nga boja: Ata klith e ne fito Kryeministria duke u pastruar dhe boja e hedhur në mur

TIRANË- Kryeministri Edi Rama, ka reaguar një ditë pas protestës së opozitës, ku tregon një foto teksa po pastrohet boja në murin e Kryeminisitrisë.

Në reagimin e tij Rama shkruan se ata janë të kundërt me opozitën, pasi ata prishin dhe qeveria ndreq. “Ata prish e ne ndreq, ata ndot e ne pastro, ata klith e ne fito👊”, shkruan Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Partitë opozitare prej datës 16 shkurt kanë nisur valën e protestave dhe kërkojnë largimin e Edi Ramës si kryeministër. Ata kanë dorëzuar mandaetet e deputetëve dhe kërkojnë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Kërkesa e tyre është “Qeveri tranzitore pa Ramën kryeminsitër”. Nisja e protestave të opozitës ka futur vendin në një krizë institucionale, ku ende nuk ka asnjë hap pas nga të dyja palët.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment