LIVE UPDATES
Sport

Pse Zidane po bën një gabim të madh duke u kthyer në Madrid

11 Mars 2019, 18:52 Nga DOSJA
Pse Zidane po bën një gabim të madh duke u kthyer në Madrid

Zinedinë Zidane ka vendosur ti bashkohet përsëri klubit madrilen si trajneri i tyre në një kontratë 3 vjeçare, ku lajmi u bë i ditur nga vet Real Madridi.(lexo këtu)

‘Kurrë mos u kthe’, është një nga këshillat më të vjetra të futbollit, por francezi Zinedine Zidane e injoroi totalisht.

Mesfushori legjendar u kthye në një ikonë si lojtar për Real Madridin,ku bëri të pamendueshmen si trajner i tyre. Pastaj verën e kaluar iku nën shkëlqimin e diellit.

Tre Champions League rradhazi. Një arritje që askush se kishte paramenduar, askush se kishte planifikuar dhe ndoshta askush nuk do jetë i mundur ta përsërisë.

Sezoni katastrofal i madrilenëve vetëm sa e forcoi statusin e tij si një mjeshtër në fushën e trajnimit. Por tani Zidane i ka vendosur të gjitha në rrezik me rikthimin e tij.

Cristiano Ronaldo nuk është më tek ‘Los Blancos’. ‘Topi i Artë’, Luka Modric është 33 vjeç, ndërsa kapiteni Ramos është 32.

Marcelo është 30 vjeç, por mbi të gjitha në një rënie drastike, ndërsa Toni Kross duket se po ndjek hapat e brazilianit.

Suksesi nuk duket shumë i mundur me këtë skuadër. Je i destinuar të dështosh dhe një restaurim total është mëse i nevojshëm.

Real Madrid njihet si një nga klubet me durimin më të vogel në botë dhe nëse Zidane nuk do arrijë ti kthejë gjërat shpejt në rrugën e duhur, mund të dëmtojë reputacionin që krijoi vitet e kaluara.

Por a mundet njeri ta kthejë situatën që ndodhet ‘Los Blancos’ me shpejtësi? Do faleshit nëse do mendonit se kjo është diçka e pamundur.

Skuadra ka në zotërim mjaft lojtarë të rinj të talentuar por nuk janë të qëndrueshëm me performancat e tyre, zhvillimi i tyre nuk është se është në rrugën e duhur pasi nuk kanë shumë minuta lojë dhe ndoshta nuk janë aq të aftë të mbajnë mbi supe peshën e klubit madrilen. Në disa raste është dhe kombini i të trejave.

Një mbrojtje e vjetër duhet patjetër të rijetësohet. Një mesfushë akoma më e vjetër duhet të shpiket dhe golat e Cristiano Ronaldos duhen zëvendësuar.

B.N/dosja.al

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

sport sport real madrid zinedine zidane real madrid zinedine zidane

Sondazh

Poll

Sport 11 Mars 2019, 18:08

Zyrtare: Zinedine Zidane trajner i Real Madrid

Ashtu siç ishte parashikuar paraditen e sotshme, Zinedine Zidane është rikthyer përsëri në stolin e trajnerit tek Real Madrid.Njoftimi ka ardhur nga vet ...

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave