LIVE UPDATES
Aktualitet

Protesta e vezë/ Basha: Modeli i së keqes dhe hijet e së shkuarës po na shkatërrojnë

18 Janar 2022, 13:02 Nga DOSJA
Protesta e vezë/ Basha: Modeli i së keqes dhe hijet e së

TIRANË – Vijojnë përplasjet në Partinë Demokratike. Këtë herë nga selia e saj qendrore, skena e ‘luftës’ politike Basha – Berisha është zhvendosur te Kryqëzimi i RTSH, në njërin prej lokaleve të zonës, ku Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me gra e vajza në kuadër të procesit zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Gruas Shqiptare.

Pak para se të niste ky takim, situata ishte e tensionuar, pasi mbështetës të Berishës e pritën Bashën me pankarta në duar dhe me thirrje ‘Basha ik’. Teksa makina e kryedemokratit po afrohej drejt godinës ku do të zhvillohej takimi me gratë e Partisë Demokratike, qëllohet me vezë.

Në këtë takim Basha është shprehur se ka ardhur momenti që të shkëputemi përfundimisht nga ky model i së keqes, i cili po na shkatërron. Sipas Bashës, fatkeqësisht ky model i së keqes është akoma në krye të punëve të vendit, jo me votën e shqiptarëve, por që vazhdon dhe mbulohet edhe nga disa hijet të së shkuarës, që kemi vendosur t’i lëmë pas pikërisht sepse na kanë rikthyer 30 mos them 300 vjet mbrapa me gjuhën e urrejtjes.

Basha tha se ai e ka zgjidhur prej kohësh problemin e gjuhës së urrejtjes, që ditën e parë në politikë kur ka nisur të merret me politikë, ndërsa shtoi se vetëm një gjë nuk e shpërfillte dot, dhe ajo është gjuha e urrejtjes ndaj grave. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se dëshiron më shumë zonja në drektimim e PD në të gjitha nivelet. Sipas Bashës, gjuha e përdorur kundër grave nga një grup njerëzisht është një ves i shëmtuar i së shkuarës. Basha nuk nguroi pa sulmuar edhe kundërshtarin e tij politik, Kryeministrin Edi Rama dhe Partinë Socialiste, që sipas tij në fokus nuk kanë gratë dhe vajzat, ndërsa shtoi se vizioni i tyre i vetëm ishte pikërisht përdorimi i grave për fasadë.

Në bashkëbisedimin me gratë mori fjalën e saj edhe Nënkryetarja e Partisë Demokratike, Grida Duma, e cila zbuloi se njëra nga gratë i dërgon në momentet e vështira lule dhe këngë. Por, duke treguar këtë detaj, Duma u ndërpre për një moment nga kryetari i PD, Lulzim Basha, i cili i bëri një kërkesë të pazakontë demokrates për të cilën po fliste nënkryetarja e PD, duke i thënë që t’ia niste atij ato sms të bukura. Sipas Bashës, atij i nisin mesazhe vetëm me grushte, zjarr e flakë.

Ndërkohë, pas bashkëbisedimit me gratë dhe vajzat demokrate në kuadër të procesit zgjedhor të LDGSH, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është pyetur nga gazetarët se nëse do të vijojë të drejtojë Partinë Demokratike edhe pse demokratët e ndjekin kudo duke protestuar kundra tij. Kësaj pyetjeje, Basha iu përgjigj me shprehjen: “syri sheh atë që do mendja”, ndërsa ka vijuar më tej komentin për aktivitetin e zhvilluar.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE: 

Berisha nxjerr videon e pritjes së Bashës në Njësinë 7:Të rinjtë i kanë dhënë reston

‘Kam qenë shtatzënë, sot erdha me bebin’/ Basha takon nënën e re: Qenka sa mbesa ime

Do e drejtoni PD edhe pse protestojnë ndaj jush? Basha: Syri sheh atë që do mendja!

FOTO/ Jozefina Topalli ndjek LIVE Bashën në ‘Facebook’

Basha: Modeli i së keqes po na shkatërron, i mbuluar nga disa hije të së shkuarës

VIDEO/ Basha u sulmua me vezë, Garo: Çfarë mbjell do të korrësh

Mbledh 5-10 njerëz/Grida Duma: Ndiej neverinë e mjerimin më të madh sot për Berishën

Basha-demokrates: M’i nis mua SMS-të me lule e këngë, më çojnë veç grushte e flakë

VD/Qëllohet me vezë makina e Bashës, njerëzit: O plehrë, kam bo burg për ty

Basha: Çfarë vizioni ka PS për gratë, përvecse i përdor për fasadë?

Jashtë protesta kundër tij/Basha me gratë:S’ka xhelozi, kryetari është i të gjithëve

Basha takim me gratë demokrate, të rinjtë e FRPD-së në protesta: Peng i Edi Ramës!

(e.h/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

kryesore politike basha bashkebisedim me gra dhe vajza grida duma lulzim basha basha bashkebisedim me gra dhe vajza grida duma lulzim basha

Sondazh

Poll

Newsroom/ Abilekaj: Rama u ndje i kërcënuar nga fama e Martinajt. Cukali: Duan 'shock' dhe show

Newsroom/ Abilekaj: Rama u ndje i kërcënuar nga fama e Martinajt. Cukali: Duan 'shock' dhe show

Newsroom- Abilekaj: Media në Shqipëri boton me porosi nga pronari, gazetari ngelet hallka e fundit

Newsroom- Cukali: Komisioni për Diskriminimin veproi me dy standarte për Këlliçin

Newsroom- Abilekaj: Aksioni për Këlliçin u amplifikua nga Rama, u përdor stereotipi për romët

Newsroom- Dizinformimi për Këlliçin, tregoi fuqinë e Veliajt në media

Newsroom- Cukali: Media serioze ka emër dhe pronarë, kërkon falje kur gabon

Newsroom/ Batuta e Cukalit: Nëse do ishin mbjellë 1 mln pemë, do na hante ujku në Myslym Shyri

Newsroom- Pse politikanëve i duhet dizinformimi? Abilekaj: Shmangin filtrin mediatik

Newsroom- Cukali: "Specialistët" e Bashkisë Tiranë bëjnë dizinformim në rrjet

Newsroom, Ep1, P3 - Dizinformimi me sfond politik.

Newsroom, Ep1, P2- Dizinformimi, media botërore di të përgjigjet

Newsroom, Ep1, P1 - Dizinformimi: Kush dizinformon? Politika, media dhe faktorë të tretë

Newsroom/ Abilekaj: Media në botë e lufton dizinformimin, ne kemi media tradicionale të pabesueshme

Newsroom, Episodi 1- Dizinformimi, "arma" e politikës dhe medias

Sherri në PD-në e vulës, Berisha fton deputetët 'anti-Basha': Ejani, të bëjmë më të mirën

'Mos u bëj protagonist'/ debat Shehu-Kodhelin, socialistja: Keni nga 10 vite që keni mbetur në klasë

Berisha: Janë lejuar të votojnë fëmijë në moshën 10-vjeçare

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!