LIVE UPDATES
Aktualitet

Emri i presidentit/ Berisha: Rama do të bëhet vetë, ka frikë nga unë! E mund edhe i vdekur

22 Prill 2022, 08:14 Nga DOSJA
Emri i presidentit/ Berisha: Rama do të bëhet vetë, ka frikë

TIRANË– Ish-kryeministri Sali Berisha ka “zbuluar” skemën sesi kryeministri Edi Rama ka si qëllim që të caktohet si president. Në komunikimin e përjavshëm me gzetarët, lideri historik i Partisë Demokratike, Berisha tha Rama do të caktojë drejtoreshën e tij të kabinetit, Vali Bizhgën, që të ketë rrugën e lirë që t’i zërë vendin si kryetar shteti kur ai të dojë. Po për këtë çështje u shpreh se nuk do e bojkotojnë procesin, por do të jenë në parlament për të votuar kundër kandidatit të propozuar nga PS, qoftë edhe ndonjë bashkëpunëtor i tij. I vendosur Berisha tha se çdo emër që del nga goja e Ramës merr karton të kuq nga opozita. Berisha ripërsëriti edhe akuzën ndaj ambasadore amerikane, Yuri Kim, për të cilën thotë se po ndërhyn në gjykatë lidhur me çështjen gjyqësore në të cilën është Partia Demokratike. Berisha këtë herë e tha me emër duke iu referuar ambasadores si guvernatore. Madje tha se kishte dhe prova e fakte kundër saj, por do t’i vendoste në dispozicion vetëm po t’ja kërkonte Ambasada Amerikane. Ndër të tjera, Berisha foli edhe për cështjen CEZ-DIA dhe kërkesën e Taulant Ballës që SPAK të nisë hetimet ndaj ish-kryeministrit. Por për këtë dosje Berisha u shpreh se nuk ka asnjë problem për të dhe mund të dëshmojë sa herë që ta kërkojnë.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Berisha sfidon Ramën: E mund edhe i vdekur!

Shtyu dje Alibeajn, Berisha: Kurth banal! U keqpërdorua. Deklarata e Kim? Qesharake

Do votonit president ndonjë ish-bashkëpunëtor tuajin? Berisha: Jo! Nëse e propozon Rama…

SPAK rikthen dosjen e CEZ, a i druhet hetimeve? Berisha: Le të hetojnë, s’ka problem

Berisha nxjerr EMRIN: Ja kush është propozimi i Ramës për president, SKEMA që ka në mendje

S’ka më akuza për kanabis! Berisha: Klanet qeveritare kanë nën kontroll “ferma bitcoin-i”

Bordi për çmimet e shportës, Berisha: Të hiqen, po përligjin abuzimet!

vijon…

(k.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

kryesore politike berisha me gazetaret 22 prill 2022 sali berisha berisha me gazetaret 22 prill 2022 sali berisha

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 31 mars

Dosja Sot Date 31 mars

Lefter Alla në burg, Këshilli Bashkiak i Bulqizës zgjedh kryetarin e ri

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive