LIVE UPDATES
Politike

VIDEO/ Rama ka ditëlindjen, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, s'e lënë ta tregojë dhuratën (MISTER)

Dhuratën që i bëri Gevorgian, Rama ka preferuar të mos e zbulojë. Në momentin që ai e nxjerr nga pakoja, kryeministri e fut sërish brenda.

4 Korrik 2022, 14:37 Nga e.k
VIDEO/ Rama ka ditëlindjen, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës,
Edi Rama dhe Kirill Gevorgian

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka marrë një dhuratë të veçantë sot nga zv/Presidentin i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë Kirill Gevorgian gjatë takimit që zhvilloi me këtë të fundit në selinë e Gjykatës në Hagë. Kryeministri Rama i dhuroi në mënyrë simbolike helmetën e Skënderbeut, Heroit tonë Kombëtar ndërsa Gevorgian i dha atij dy dhurata të mbështjella në dy pako.

PJESË NGA BISEDA:

Kirill Gevorgian: Shkëlqesi kryeministër, shumë i kënaqur që jeni këtu... Ju lutem uluni këtu! Kjo është një dhuratë nga gjykata jonë është një libër
Edi Rama: Kjo është diçka për zyrën tuaj, kjo është helmëta e Skënderbeut, heroit tonë kombëtar, i cili i rezistoi perandorisë osmane për shumë vite dhe u emërtua atleti i Krishtit.
Kirill Gevorgian: Është ditëlindja jote sot apo jo?
Edi Rama: Po
Kirill Gevorgian: Unë vendosa të jap këtë vendim të 1935 dhe sapo është krijuar, ky është dhe tituli.
Edi Rama: Faleminderit shumë, e vlerësoj.

Ndërsa, dhuratën që i bëri Gevorgian, Rama ka preferuar të mos e zbulojë. Në momentin që ai e nxjerr nga pakoja, kryeministri e fut sërish brenda. Rama ndodhet në një vizirtë zyrtare në Hagë teksa feston sot dhe 58 vjetorin e lindjës ku dhe suprizua me një dhuratë të cilën e priti me një buzëqeshje.

 

edi rama hage gjykata e hages

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 28 mars

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim