KRYESORET
Politike

Po luan lojën e Bashës? Bardhi: E kam takuar, s'kemi folur as 5 minuta për politikë

A ka sot Lulzim Basha, një deputet i thjeshtë i PD, ndikim të drejtëpërdrejtë te Gazment Bardhi në qëndrimet që mban?

14 Maj 2022, 23:07 Nga DOSJA
Po luan lojën e Bashës? Bardhi: E kam takuar, s'kemi folur as 5
Gazment Bardhi

TIRANË- Gazment Bardhi ka sqaruar raportet e tij me Lulzim Bashën pas dorëheqjes si kryetar i PD. I ftuar në Ora News me gazetarin, Everest Dedaj, Bardhi thotë se qëndrimet e tij janë ato çka ai beson vërtetë dhe kështu ka qenë marrëdhënia edhe në kohën kur ishte Sekretar partie dhe Basha kryetar. Bardhi shtoi se ka pasur disa takime me Bashën pas dorëheqjes por se diskutimet mbi zhvillimet politike nuk kanë zënë më shumë se 5 minuta në bisedat e tyre. A ka sot Lulzim Basha, një deputet i thjeshtë i PD, ndikim të drejtëpërdrejtë te Gazment Bardhi në qëndrimet që mban?

Bardhi: Ju siguroj që jo tani por edhe në tre vitet e mia si Sekretar i Përgjithshëm zoti Basha…

Këtë pak kush e beson.

Bardhi: Nuk ka rëndësi, unë po them kush është e vërteta.

Po flasim nga 6 marsi e në vazhdim.

Bardhi: Shumë gjëra që thuhen dhe janë të vërteta nuk besohen. Përgjithësisht besohen shpifjet dhe balta. Unë po them një të vërtetë. Gjithmonë bëj veprime të cilat i besoj. Nëse besoj në diçka e bëj. Mund ti duket shumë e çuditshme edhe shumicës së njerëzve por nëse mua më duket e arsyeshme dhe unë besoj te ajo gjëja e mbroj deri në fund. Kjo ka qenë dhe marrëdhënia dhe raporti institucional që unë kam pasur me kryetarin e partisë.

A po e luan lojën e Lulzim Bashës?

Bardhi: Që nga dorëheqja e zotit Basha si kryetar partie mund të jem takuar disa herë me të dhe më beso se për politikë nuk kemi konsumuar më shumë se 5 minuta bisedë.

Marrë nga Oranews

Sondazh

Poll

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj

Rama: Kemi gati projektin për një bazë detare të NATO-s, do ia paraqesim gjeneralit

Yuri Kim në sallë, Edi Rama: Do flas anglisht, të shmang përkthimin e keq që krijon probleme

U nderua me medalje, gjenerali amerikan 'i mahnitur' pas Ramës: Jeni lider!

Rama i dorëzon medalje Komandantit të NATO-s: Do bëjmë plan për një bazë detare

INCIDENTI- Rama mezi i vendos medaljen gjeneralit amerikan: Më fal, s'qenka e lehtë

Tifozët

Trafikimi i qenieve njerëzore, Kim: Shqipëria ka ende punë për të bërë, SHBA s'ndalon ndihmën

Trafikimi i qenieve njerëzore, Osmani: Rrjetet kriminale kanë shfrytëzuar mungesën e rendit

Meta thirrje prokurorive: Hetoni trafikimin e qenieve njerëzore, fëmijët në rrezik

Zgjedhja e pasardhësit, Meta: Kuvendi të bëjë punën e tij, Opozita më e mirë janë shqiptarët

"Kush e bëri hapin e parë?"/ Pajtimi me Kim, Meta: S'shoh asnjë problem...

Tifozët terror në Tiranë, nën pushtim kryeqytetin, kros tek Kryeministria

Aksident i trefishtë në Vlorë, makinat bëhen 'copash' në Skelë, shkak shpejtësia

Makina e policisë e dhunuar, gjendet një thikë në vendngjarje

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Presidenti/ Balla: 4-2-1 s'është negociatë, PD nuk më ka sjellë asnjë emër

Presidenti/ Balla: Raundi i tretë do të mbahet më 30 maj, ora 10:00

Presidenti/ Balla-opozitës: Kemi 6 ditë kohë që të negociojmë, sillni emrat

Presidenti/ Spiropali-opozitës: Pse vini kur e cilësoni si ilegjitim këtë proces?

Presidenti/ Duma-PS: E doni Opozitën sa për farsë. I kthehet Balla: Mos u nxeh!

Presidenti/ Alibeaj: PS do presidentin e saj, jo për popullin

Mediu: S'ka kohë për 8 e 10 kandidatë, Opozita duhet të ketë kandidatin e saj

'21 Janari'/ Tabaku: Duam të dimë kur do arrestohet X ministër. Balla: E di për kë e kam...

Dosja e '21 Janarit'/ Balla: Kam besim se do hetohet nga Prokuroria e Posaçme

Kraja: Ka korrupsion dhe pastrim parash në të gjitha fushat, duhet punë e madhe për t'i luftuar