LIVE UPDATES
Politike

“Do i marrë Olsi Rama”/ Ylli-Berishës: Kryeministrit ia kërkuam ne hapjen e basteve, doni t’i mbani në të zezë që të mos u dalë emri

Ish-deputeti i Partisë Socialiste tha se ata që këmbëngulin në lënien mbyllur të basteve, kanë interesa që t’i mbajnë në të zezë e të mos u dalë emri kur luajnë apo përfshihen në aktivitetet e basteve.

7 Shtator 2022, 15:47 Nga F.M
“Do i marrë Olsi Rama”/ Ylli-Berishës: Kryeministrit ia
Fidel Ylli

TIRANË- Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, Fidel Ylli i është përgjigjur kryedemokratit Sali Berisha në lidhje me akuzat për rikthimin e basteve sportiste në vend. I ftuar në studion e 7 pa 5, në Vizion Plus, Ylli tha se politika duhet të qëndrojë larg kësaj çështjeje.

Ylli deklaroi se rikthimi i basteve sportive është kërkuar nga sporti, jo nga Edi Rama, kështu që politika, sipas tij nuk duhet të ngatërrohet. Ish-deputeti i Partisë Socialiste tha se ata që këmbëngulin në lënien mbyllur të basteve, kanë interesa që t’i mbajnë në të zezë e të mos u dalë emri kur luajnë apo përfshihen në aktivitetet e basteve.

“Unë nuk dua të merrem me politikë, por i dal ballë çdo politikani me argumenta. Politika të mos ngatërrohet. Dua të them që këtë punë e ka kërkuar sporti nuk e ka kërkuar Edi Rama. Edi Ramës kemi tetë muaj që i kemi dërguar anketën dhe më në fund u mblodh me grupin e sporteve e diskutuam. Por ne japim argumentat që ne qeverinë nuk e duam armik me protesta e greva por partner me argumenta. A luhet zotit Berisha baste? Luhet? Si luhet më mirë fshehtas? Se unë dyshoj që këta që ngrenë zërin, duhet të kenë ndonjë argument që duan t’i mbajnë në të zezë se fitojnë e të mos u dalë dytyra. Duhet t’i mbyllim, por t’i mbyllim në të zezë e tëu dalë fytyra atyre që luajnë. Jo të luajë deputeti, port ë luajë fshetas, jo, jo, të luaj në të bardhë. Se kudo, shkon kushdo merr 5 dollarë dhe luan për qejf, bota i ka dhe atraktive. Të luhet tamam, që po luajte 1 dollarë dhe të arrish të fitosh të shkosh dhe t’i depozitosh lekët në bankë e jo të vriten me njëri-tjetrin,”- tha Ylli.

Një javë më parë kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me përfaqësuesit e shoqatave sportive, takim në të cilin dha 'OK' paraprake për rikthimin e basteve sportive. Kjo nismë solli akuza nga Partia Demokratike. Kryetari i PD-së, Sali Berisha tha se e gjitha po bvëhet që bastet të kalojnë në duart e kryeministrit Edi Rama, Olsi. 

fidell ylli sali berisha rikthimi i basteve sportive edi rama

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!