LIVE UPDATES
Politike

Braçe shfaqet mes tymit dhe flakëve: Atë shefin e policisë s'po e shoh këtu, do kemi punë të tjera bashkë

Erion Braçe ka falënderuar banorët dhe zjarrfikëset, duke theksuar se nëse nuk po merren me ata që i kanë vënë zjarrin vendin, do të kenë punë të tjera për të zgjidhur me të.

8 Gusht 2022, 18:34 Nga k.m.
Braçe shfaqet mes tymit dhe flakëve: Atë shefin e policisë
Pamje nga zjarri

DIVJAKË- Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe është shfaqur sot mes flakëve dhe tymit, në një zonë të Divjakës. Sipas tij, ajo që po ndodh me zjarret në vend është e qëllimtë dhe kriminale. Braçe ka falënderuar banorët dhe zjarrfikëset, duke theksuar se nëse nuk po merren me ata që i kanë vënë zjarrin vendin, do të kenë punë të tjera për të zgjidhur me të.

"E kuptoni ç'keni bërë apo jo? Kjo është pashembullt është kriminale. Nuk ka pikë dyshimi që puna me zjarret është e qëllimtë. është kriminale. Faleminderit banorëve dhe zjarrfikësve. Por nuk mbaron me kaq. Nuk e shoh fare shefin e Policisë dhe asnjë polic këtu. Shpresoj të jetë duke u marrë për të kapur atë që kanë vënë zjarrin se ndryshe do kemi punë bashkë. Nuk ia fal kujt këtë,"-tha Braçe në fjalën e tij.

divjake zjarri ne divjake zjarret ne shqiperi

Sondazh

Poll

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Balla 'lëshon gojën' në Kuvend: Ti Sali, kësaj pjese do vazhdosh t'ja hash gjithmonë...

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor