LIVE UPDATES
Politike

Berisha zbardh strategjinë në fushatë: Do shihemi në sheshe, donacionet jepen sipas rregullit, kostoja ime është veç tre stenda

Ai u shpreh gjithashtu se do të ketë transparencë përsa u përket donacioneve, ndërkohë që shtoi se të vetmet kosto që ka mbuluar në fushatë janë tre stenda. Ambientet, tha Berisha, ia kanë ofruar gratis. 

14 Prill 2023, 13:54 Nga F.M
Berisha zbardh strategjinë në fushatë: Do shihemi në sheshe,
Sali Berisha

TIRANË- Kryedemokrati Sali Berisha ka treguar se do të takohet në sheshe me qytetarët gjatë fushatës elektorale. Në konferencën e përjavshme me gazetarët, Berisha tha se strategjinë në zgjedhje ia dikton fryma e mbështetësve. I pyetur në lidhje me donacionet e bëra në PD, duke qenë se është shprehur se fushatën do ta financojë anëtarësia dhe mbështetësit, Berisha tha se gjithçka do të bëhet sipas rregullave. Ai u shpreh gjithashtu se do të ketë transparencë përsa u përket donacioneve, ndërkohë që shtoi se të vetmet kosto që ka mbuluar në fushatë janë tre stenda. Ambientet, tha Berisha, ia kanë ofruar gratis. 

Pjesë nga konferenca: 

Pyetje: Z.Berisha cila do të jetë strategjia që do të ndiqni në këtë fushatë zgjedhore. Do ju shikojmë në sheshe me qytetarët, apo në takime të mbyllura, sikundër ai që do të bëni edhe nesër në Air Albania?

Berisha: Varet, sipas qyteteve. Domethënë më së shumti me ditët që vijnë ndoshta do jenë sheshet, por edhe sallat mbeten një opsion. Varet nga një kompleks faktorësh. Ne na dikton fryma. Sepse përshëmbull, ju jeni dëshmitarë vet që në shumë takime, gjysma e njerëzve mbetën jashtë se nuk kishte vend në salla. E preferueshme në këtë rast është që t’u adresohesh të gjithë atyre që vijnë, dhe jo disa brenda e disa jashtë, por sipas rastit.

Pyetje: Z.Berisha, ju thatë që fushata juaj do të financohet nga donacione të mbështetësve të PD, por si do të bëhet transparenca e këtyre donacioneve për të shmangur çdolloj paqartësie, si edhe nga vijnë këto para. A ka një plan PD për t’i bëtë publike të gjitha këto donacione?

Berisha: PD do të ketë bordin e vet. Donacionet do të jepen sipas një rregulli të caktuar të bordit, por një gjë do t’ua them. Shpenzimet e deritanishme janë gratis. Të gjitha sallat janë dhënë gratis, përveç njërin prej këtyre rretheve e ka privatizuar sallën, të gjitha i kanë bashkitë dhe i kanë dhënë gratis, pa asnjë qindarkë. 3 stenda janë ndërruar deri më tani: Një i dalim Zot, tjetra Shqipëria në rrezik, dhe kjo e fundit. Kaq është kostoja materiale e fushatës së Sali Berishës. Nuk ka një kosto të përfillshme, dhe nuk do ketë. Do jetë e zjarrtë në takim me qytetarët. Këta nuk takojnë dot qytetarët. Gjithë diferenca e tmerrshme është këtu. Erion Veliaj i merr punonjësit e bashkisë me furgona, dhe i çon nga qendra në qendër që të mos ketë qytetarë. Kjo është e vërtetë. E ka kapur frikë edhe tmerr. Flet përçart. Akuzon direkt Edi Ramën. Ju e dëgjuar kur tha, e morën Tiranën me dy orë e gjysmë ujë. Harroi që ka qeverisur 11 vite Edi Rama. Zhvillohet një betejë interesante, unë e studioj.

sali berisha

Sondazh

Poll

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët