LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Zgjedhjet e 14 majit/ Kryesia e PD e drejtuar nga Alibeaj zgjedh Roland Bejkon si kandidat për Tiranën. Tabaku kundër: Po na zvogëloni!

• Vendimi është marrë! Enkelejd Alibeaj do të dalë vetëm në zgjedhjet lokale të 14 majit. • Pas 3 orëve diskutime në mbledhjen e sotme, është vendosur që Roland Bejko të garojë për Bashkinë e Tiranë. • Edhe pse ky i fundit, garoi për deputet në zgjedhjet e 25 prillit 2021 në qarkun e Gjirokastrës, e nuk mundi që të siguronte as mandatin e tij për në Kuvend. • Mbledhja ka nisur që në orën 18:00, por ende nuk ka përfunduar. • Kandidatët që Alibeaj ka bërë publik deri më tani: 1. Mallakastër- Agron Kapllanaj; 2. Poliçan - Florian Qamo; 3. Kuçovë - Ilirjan Koxhaj; 4. Kamëz - Bilbil Bajraktari; 5. Lezhë - Sandër Marku; 6. Krujë - Sabah Sheta; 7. Dibër - Naim Gazidede; 8. Kurbin- Genc Doçi; 9. Dimal- Dritan Sula; 10. Patos- Pranvera Rizai; 11. Vaut i Dejës- Klomentina Drini; 12. Fier -Eriselda Zotaj Çelaj; 13. Librazhd -Bujar Vreto; 14. Vorë- Ibrahim Bruka; 15. Korçë -Gjergji Gjata; 16. Sarandë- Skënder Muço; 17. Mirditë-Mark Ruçi. • Bejko përballë më 14 maj do të ketë Erion Veliajn, nga Partia Socialiste, Belind Këlliçi nga koalicioni "Bashkë fitojmë!" dhe Arlind Qori nga "Lëvizja Bashkë".

5 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Mbledhja e Alibeajt, konfirmohen edhe 5 kandidatë të tjerë!

Zgjedhjet e 14 majit/ Kryesia e PD e drejtuar nga Alibeaj zgjedh Roland Bejkon
Foto ilustruese

TIRANË- Partia Demokratike ka konfirmuar kandidatë edhe për 4 bashki të tjerë për zgjedhjet e 14 Majit, me të cilët do të dalin me garues të tjerë e ndryshe nga ata të kryedemokratit Sali Berisha. Në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Enkelejd Alibeajt, përveç Roland Bejkos në Tiranë, është vendosur konfirmimi për zgjedhjet vendore të kandidati të Lezhës Sandër Marku; të Pranvera Rizait në Patos; të Agron Kapllanajt në Mallakastër; në Korçë PD ka konfirmuar kandidatin Gjergji Gjata ndërsa në Fier do të garohet me Eriselda Zotaj Çelaj.

2 MUAJ ME PARE

DETAJE nga mbledhja e Kryesisë së Alibeajt, kush nuk 'pati kohë' të shkonte fizikisht, zgjedhja...online-i

Zgjedhjet e 14 majit/ Kryesia e PD e drejtuar nga Alibeaj zgjedh Roland Bejkon
Foto ilustruese

TIRANË- Dosja.al ka mësuar emrat e personave që kanë marrë pjesë në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Partisë Demokratike të drejtuar nga Enkelejd Alibeaj. Dosja.al ka mësuar se në mbledhjen e sotme ka marrë pjesë Enkelejd Alibeaj, Gazment Bardhi, Taulant Zeneli, Indrit Sefa, Endrit Hasa, Dhurata Çupi, Jonila Godole, Agron Kapllanaj, Juela Hamati, Ori Nebiaj, Jorida Tabaku, Fitim Zekthi, Gazment Koduzi, Orjola Pampuri, Kreshnik Çollaku, Xhemal Gjunkshi, Taulanta Jupi dhe Flamur Hoxha. Por jo të gjithë ishin pjesë fizikisht në mbledhje, pasi disa prej tyre u paraqitën online, psh: Jonila Godole, Jorida Tabaku dhe Gent Gaba. Por ky i fundit doli para kohe nga mbledhja për shkak të problemeve teknike.

2 MUAJ ME PARE

Zgjedhjet e 14 majit “përplaset” Tabaku me Alibeajn: Po zvogëloni PD-në, mos nxirrni kandidatë për bashkitë!

Zgjedhjet e 14 majit/ Kryesia e PD e drejtuar nga Alibeaj zgjedh Roland Bejkon
Jorida Tabaku

TIRANË- Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka dalë kundër daljes me një kandidat tjetër për Bashkinë e Tiranës. Në mbledhjen e sotme, me shumicë votash është zgjedhur Roland Bejko për të garuar për Bashkinë e Tiranës, por duket se Tabaku kërkon që PD të jetë e bashkuar për të fituar "kalatë" kryesore në zgjedhjet lokale të 14 majit.

"Unë jam kundër kandidatëve për kryetar bashkie të tjerë nga opozita. Për më tepër në Turanë, Durrës dhe në Elbasan. Përçarja e PD në bazë është shumë e madhe e sidomos në Tiranë dhe çdo gjë e tillë thjesht do e përkeqësonte. Na duhet të mendoje për emrin dhe për logon e PD, por duhet ta mbrojmë atë që të ngrihet dhe jo të rrudhet. Jeni duke vepruar gabim, po e zvogëloni PD! Na lejoni të fokusojmë energjitë në listat e Këshillit Bashkiak dhe tek emri i subjektit Partia Demokratike,"-mësohet se ka thënë Tabaku.

2 MUAJ ME PARE

PD e Alibeajt zgjodhi Roland Bejkon kandidat për bashkinë e Tiranës, zbardhet votimi në Kryesi, 5 anëtarë nuk morën pjesë

Zgjedhjet e 14 majit/ Kryesia e PD e drejtuar nga Alibeaj zgjedh Roland Bejkon
Roland Bejko

TIRANË- Roland Bejko do të jetë kandidati i Partisë Demokratike se Enkelejd Alibeajt për kryetar në bashkinë e Tiranës. Bejko u zgjodh në mbledhjen e Kryesisë, ku përballë kishte Jonila Godolen, por shumicën e votës e kishte demokrati nga Gjirokastra. Përballë ka Erion Veliaj, Belind Këlliçin dhe Arlind Qori. Për zgjedhjen e Bejkos, nuk kanë marrë pjesë në votim: Gazment Bardhi; Dhurata Çupi; Jorida Tabaku; Ori Nebiaj dhe Jonila Godole.

Nuk morën pjesë në votim

Gazment Bardhi

Dhurata Çupi

Jorida Tabaku

Ori Nebiaj

Jonila Godole

Votuan pro Roland Bejkos

Fitim Zekthi

Taulanda Jupi

Kreshnik Collaku

Orjola Pampuri

Xhemal Gjunkshi

Flamur Hoxha

Gazment Koduzi

Enkelejd Alibeaj

Taulant Zeneli

Agron Kapllanaj

Abestenim

Indrit Sefa

Endri Hasa

Juela Hamati

2 MUAJ ME PARE

Kryesia e PD e drejtuar nga Alibeaj zgjedh kandidatin për Tiranën, Roland Bejko do garojë për Bashkinë

Zgjedhjet e 14 majit/ Kryesia e PD e drejtuar nga Alibeaj zgjedh Roland Bejkon
Roland Bejko

TIRANË- Kryesia e PD-së e Enkelejd Alibeajt në mbledhjen që po zhvillon aktualisht ka vendosur që Roland Bejko të jetë kandidat për Bashkinë Tiranë në zgjedhjet e 14 majit. Ditën e nesërme, në mesnatë, është afati i fundit për regjistrimin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të kandidatëve për kryebashkiakë dhe këshilltarë, por duket se Alibeaj ka marrë vendimin e tij.

Roland Bejko të garojë për Bashkinë e Tiranë duke u ndarë nga Partia Demokratike e Sali Berishës. Bejko, garoi për deputet në zgjedhjet e 25 prillit 2021 në qarkun e Gjirokastrës, e nuk mundi që të siguronte as mandatin e tij për në Kuvend.

enkelejd alibeaj alibeaj mbledh kryesine kryesia e pd 26 mars 2023

Sondazh

Poll

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre

Rritja e pagave, Rama: Miratohet këtë të enjte. Në rrogën e Majit, merrni dhe shtesën e Prillit