LIVE UPDATES
Aktualitet

Përndiqet 21-vjeçarja në Tiranë, kapet autori! 5 të arrestuar të tjerë në Tiranë

2 Prill 2022, 09:11 Nga DOSJA
Përndiqet 21-vjeçarja në Tiranë, kapet autori! 5 të

TIRANË-6 qytetar janë arrestuar në Tiranë për vepra të ndryshme penale, ndersa 3 të tjerë janë nën hetim. E. SH, 46 vjeçe, është arrestuar pasi ka dal nga shtëpia teksa ka qenë më arrest shtëpie për veprën shpërdorim të detyrës dhe mashtrim. Qytetarët me iniciale Sh. Sh., 51 vjeç dhe E. U., 44 vjeç,  u arrestuan pasi u kapën duke drejtuar mjetet e tyre në gjendje të dehur. P., 31 vjeç, u arrestua pasi kishte përndjekur një vajzë 21-vjeçare.  A. M., 20 vjeç, është shpallur në kërkim pasi ka dëmtuar makinën e G. K., 23 vjeç  dhe e ka plagosur me sende të forta.

 

NJOFTIM I POLICISË TIRANË:

Vihen në pranga 6 shtetas dhe procedohen penalisht 3 të tjerë, për vepra të ndryshme penale. Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar bënë arrestimin në flagrancë të shtetases E. Sh., 46 vjeçe, për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”, pasi ka shkelur masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të caktuar nga Gjykata, për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës” dhe “Mashtrimi”, duke dalë jashtë banesës së saj. Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:  Sh. Sh., 51 vjeç dhe E. U., 44 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet e tyre përkatëse, në gjendje të dehur; A. M., 22 vjeç dhe H. B., 33 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar motomjetet e tyre përkatëse, pa leje drejtimi; E. S., 33 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin e tij, në gjendje të dehur, nuk i është bindur urdhrave të punonjësve të Policisë. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 3 proceduan penalisht shtetasin M. P., 31 vjeç, për veprën penale “Përndjekja”, pasi ka përndjekur një shtetase 21 vjeçe. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 5 proceduan penalisht shtetasit e mitur D. B., 16 vjeç dhe D. Ç., 17 vjeç, për veprën penale “Dëmtime të tjera me dashje”, pasi kanë goditur me grushte, për motive të dobëta, një bashkëmoshatar të tyre.
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 4 po punojnë për kapjen e shtetasit A. M., 20 vjeç, i shpallur në kërkim për veprat penale “Plagosja e lehtë me dashje” dhe “Shkatërrimi i pronës”, pasi ka dëmtuar mjetin e shtetasit G. K., 23 vjeç dhe më pas e ka goditur 23-vjeçarin, me sende të forta. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

(d.d/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet policia e tiranes policia e tiranes

Sondazh

Poll

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave

Vendimi i gjykates per vulen e PD, Rama: Politikë e gërr-gërr-it

Ish-shefi i Forcave të Armatosura, Bardhyl Kollçaku paraqitet në SPAK

Rama i pergjigjet Ahmetajt: Nese do beja rolin e gjykatesit, gjerat do kishin qene me keq