LIVE UPDATES
Politike

Përfundon mbledhja e kryesisë së PS, Gjiknuri: Në Durrës, kandidate Sako

28 Janar 2022, 18:04 Nga DOSJA
Përfundon mbledhja e kryesisë së PS, Gjiknuri: Në

TIRANË– Kandidatja e Partisë Socialiste për Bashkinë e Durrësit do të jetë kryetarja e komanduar Emirjana Sako. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri tha pas mbledhjes së kryesisë së PS-së se socialistët kanë vendosur t’i besojnë Sakos garën në Bashkinë në të cilën ajo e drejton prej dy vitesh.

Siç jeni në dijeni, Kryesia e Partisë Socialiste bëri një diskutim të thellë në lidhje me kandidaturat e mundëshme në gjashtë bashkitë, ku do të zhvillohen zgjedhjet. Pas konsultimeve, u vendos për pjesën më të madhe për kandidaturat, akoma ka një diskutim që do ta thotë Drejtuesi Politik i Fierit në lidhje me Lushnjen. Dua t’ju them se Partia Socialiste konkludoi me kandidaturat. Meqenëse nuk ndodhet sot këtu Drejtuesi Politik i Durrësit, unë do të them se për Bashkinë Durrës vendosëm që të rikonfirmojmë si kandidate, kryetaren aktuale të komanduar të bashkisë, Emirjana Sako, e cila ka justifikuar, për mendimin e Partisë Socialiste, punën e saj. Ajo do të jetë kandidate e Partisë Socialiste për Bashkinë e Durrësit. Pas meje, drejtuesit politik të qarqeve, do të bëjnë njoftimet përkatëse në lidhje me kandidaturat.

Dua t’ju them se Kryesia e Partisë Socialiste u nis nga parimet që kandidatët të jenë figura të pastra, figura që kanë kontribute në komunitetet e tyre, janë të lidhur me Partinë Socialiste, janë personalitete që i mirëpresin qytetarët dhe që përgjithësisht janë bërë duke zhvilluar konsultime të thella me të gjithë strukturat e partisë. Aty ku ka akoma diskutime, ne po vazhdojmë procesin e sondazheve, për të marrë opinion më të konsoliduar nga e gjithë anëtarësia, por edhe të qytetarëve me kandidaturën më të përshtatshme për kryetar bashkie. Mendoj se nuk është momenti për pyetje. Mendoj se nuk është momenti për pyetje, nuk kemi se çfarë të themi më shumë. Në ditët në vijim do të kemi komunikime të vazhdueshme. Mesazhi është që, ne jemi të gatshëm të hyjmë në zgjedhje me kandidaturat tona më të mira dhe pse jo, ti fitojmë të gjitha këto bashki, pasi është një moment që edhe qytetarët e vlerësojnë Partinë Socialiste dhe situatën, qetësinë dhe maturinë e saj politike. Është një moment i mire, që ti marim të gjashta bashkitë. Më pas do të ketë një komunikim nga drejtuesit politik me radhë,” tha Gjiknuri.

LAJM KRYESOR:PS zyrtarizon kandidatët për 6 marsin, mungon Lushnja. Emrat e mundshëm nga PD

(F.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Politike Politike Damian Gjiknuri zgjedhjet e pjesshme 6 mars 2022 Damian Gjiknuri zgjedhjet e pjesshme 6 mars 2022

Sondazh

Poll

Çupi: Jemi qarku më i varfër. Mziu: Manja e di efektin tim, kush të përzuri nga Dibra?

Çupi: Jemi qarku më i varfër. Mziu: Manja e di efektin tim, kush të përzuri nga Dibra?

292537138 599408578216183 4581047985310814414 n

'E shëmtuar kur dëgjoj fyerje'/ Rruga e Arbërit, Braçe-Mziut: Po ju nga kaloni? Pse të mos vdisni ju

Manja-Mziut: Do lije Dibrën në bixhoz siç la PD Shqipërinë, janë me fat që kanë Ballukun o kukuvajkë

Mziu-Ballukut: Kush iu sugjeroi që të dobësoheni kaq shumë? (Salla gumëzhin)

REPLIKAT/ Mziu: Ke ndryshuar pamje. Balluku: Ti i do me shami të kuqe, por mua s’më shkojnë

Rruga e Arbrit, Mziu: Do kushtojë 5.5 herë më shumë se në kohën e PD, çfarë standarti ka?

Kriza ka prekur Mziun? Deputeti i PD: Për efekt të kostos financiare s'bëra shumë printime

'Je shumë trendy'/ Mziu-Balluku: Parashikoheshe si pasardhëse e Ramës, mos të kishte ardhur në Dibër

Balluku:Po bëjmë realitet ëndrrat tuaja,keni konflikt interesi me Gjoka Construction ju ka paditur

Rruga e Arbrit/ Mziu: Rama bëri dhe shpikje me PPP-të korruptive, nuk ka përfunduar as gjysma

Mandati i Xhaçkës/ Shehaj: Kur do thërritet mbledhja? Nikolla: Nesër, është e ftuar ministrja

Rezoluta për Srebenicën, Balla-Shehut: Turp të kesh, gënjeshtar

Shehu: Vuçiç të kërkojë falje ne emër të qeverisë! Kemi humbur rolin e liderit në rajon

Rezoluta për Srebenicën, Shehu: Nuk e dënon politikisht gjenocidin

Protesta/ Spiropali-Berishës: Pi ujë Sali se të pret një ditë e lodhshme, ty dhe flamujt e lodhur

Spiropali: Keni përmendur shishet e shampanjës, Vetoja bullgare na pengoni integrimin

'Ulu drejtori i Shqiponjës' Boçi kërkon përjashtimin e Ballës nga Kuvendi

Berisha: Ju pranoni në Shqipëri xhelatët rusë, i kanë duart me gjakun e fëmijëve të vrarë

'Pse tregoheni struca?'/ Rezoluta e Srebrenicës, Berisha: Ju nuk guxoni ta dërgoni Vuçiç në Hagë

Akuzat e Shehut, Balla: Gënjeve, rezoluta e PD ka të njëjtin titull

Rezoluta për genocidin serb në Srebrenicë, Shehu: Mohoni realitetin, jeni 5 hapa pas rezolutës së PE

Rezoluta për Srebenicën, Shehi: Duhet ta votojmë të gjithë, Shqipëria të ndjekë proçesin e Berlinit

Gjenocidi në Srebrenicë, Boçi: Në rezolutë titulli është gabim, kamufloheni dhe fshihni të vërtetën

Çollaku: Rezoluta është hartuar për të mos mërzitur Vuçiç

Debati në Kuvend/ Spiropali: Shko në protestë shko. Tabaku: Çfarë bëj unë e di vetë

Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë,Basha:Akti i sotëm është i vonuar,duhet të jemi zëri i Kosovës

Pr.rezoluta për gjenocidin serb në Srebrenicë, Xhaçka: Meriton respektim më të plotë e jo abuzim

Rezoluta për Srebenicën, Tabaku: Duhet të ishte miratuar kohë më parë

Rezoluta e Srebrenicës në Kuvend, deputetët mbajnë 1 minutë heshtje në nder të viktimave

Kuvendi rezolutë për gjenocidin serb në Srebenicë, Balla: Duhet të shërbejë si këmbanë alarmi

Rezoluta për të dënuar krimet serbe në Kosovë, Shehu:Ka javë që po zvarritet, po shkelni rregulloren

Protesta zhvendoset te Kuvendi? Berisha: Ka skenarin e vet, ne do japim mesazhin tonë

Protesta e opozitës, Rama ‘siguron’ Kryeministrinë, qytetari: Ku kanë dalë fondet për blindimin

Ratifikimi i protokolleve për anëtarësimin e 2 vendeve në NATO, Alibeaj: Ne jemi pro (ANKESA)

Djali mbyti babanë në Divjakë, flet i afërmi: Kanë patur debate, s'e di ç'ka ndodhur

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte dënuar me 13 vite burg

Skandali me evazionin fiskal, Kryemadhi i përgjigjet ministres Ibrahimaj

Denoncimi i Kryemadhit: Nuk ka asnjë njoftim nga institucionet ligjzbatuese për kompanitë në fjalë

Evazioni fiskal me inceneratorët, Ibrahimaj: Asgjë nuk është e re, zhurmë në vigjilje të protestës

Thirrja e Komitetit,Rakacolli:Bëjmë apel për kryerjen e vaksinimit,mbani maskat në vendet e mbyllura

Covid në vend/ Tomini: Ka rritje infektimesh. Bino: Ka rënë përqindja e vaksinimeve në Shqipëri

Brenda dhomës që u përfshi nga flakët në Spitalin e Fierit, dëme të shumta materiale

Vendimi i Qeverisë: Rriten me 6% pagat në sistemin arsimor parauniversitar

Berisha thirrje policëve: Çdo presion ndaj qytetarëve do marrë ndëshkim personal dhe ligjor

Rritet pagat e personelit shëndetësor, Manastirliu: Shpërblim për mjekët që punojnë larg banesave

Do futen protestuesit në kryeministri? Berisha: Çdo opsion është i mundshëm

Sali Berisha: Për Ramën qytetarët ekzistojnë vetëm për t’i vjedhur. Përgjigjen e merr nesër

7 korriku/ Berisha: Nesër bashkë me temperaturat rritet urrejtja popullore

Urdhëri krijon debat në komision, inxhinieria: Nuk na duhet, Balluku s'na hap derën