LIVE UPDATES
Aktualitet

Përforcim në pikat kufitare/ Merkaj: Policia do të jetë në gatishmëri gjatë periudhës së zgjedhjeve

22 Prill 2021, 13:23 Nga DOSJA
Përforcim në pikat kufitare/ Merkaj: Policia do të jetë

KAKAVIJË– Drejtori i Departamentit për Kufirin dhe Migracionin në Policinë e Shtetit, Eduart Merkaj nga Kakavija, ku ishte për të inspektuar masat në kufi, deklaroi se policia do të jetë në gatishmëri përgjatë gjithë kohës, gjatë periudhës së zgjedhjeve.

Ai njoftoi se do ketë përforcim të masave në kufirin e gjelbër të penguar çdo tentativë të elementëve kriminalë.

“Shtim i masave të policisë kufitare gjatë zgjedhjeve. Kontrolle në pikën e hyrjes dhe masave të marra në kufirin e gjelbër që shihet si më me risk nga policia kufitare pasi elementë kriminale mund të kryejnë vepra penale në kufi.

Policia është në gatishmëri, policët do të jenë në qendra votimi, do t’i marrin në mbrojtje dhe më pas do të shoqërojnë materialet”,– tha Merkaj./ Top Channel.

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

aktualitet aktualitet eduart merkaj zgjedhjet 25 prill 2021 eduart merkaj zgjedhjet 25 prill 2021

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi