LIVE UPDATES
Politike

“Për ça i duhen politikës Rrahman Rrahja e Çyrbja?”/ Rama tregon pozicionet e të përfolurve: Në çdo skuadër ka sulm

11 Mars 2021, 21:30 Nga DOSJA
“Për ça i duhen politikës Rrahman Rrahja e

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Rrahman Rrahja dhe Jurgis Çyrbja janë përfaqësues komunitetesh në listat e Partisë Socialiste.

I ftuar në “Real Story”, Rama tha se në çdo skuadër ka sulmues, mbrojtës, e portjerë, ka dhe lojëtarë hije, që bëjnë punë në skuadër. E sipas tij, kështu është edhe Rrahja, edhe Çyrbja.

Pjesë nga biseda:

Rakipllari: Rrahman Rrahja, Çyrbja.. Për ça i duhen PS? Politikës?

Rama: S’merret me përgjimet. Me këto merreni ju. Ju merreni me copëza pqë i shkëpusni. Dhe kur vjen puna tek ‘Babalja’ ju shqetësoheni, kur i them ‘lakuriq nate’. Këto foto dhe në këto krahësime përputhen me personazhin. Karikatyurat, satirat, nxjerrin në pah vizualisht, ose në mënyrë auditive, një thelb në një sekondë. Thelbi i kësaj gare është; një alenacë fosilesh nga njëra anë dhe një aleancë e vetëndryshimit të PS nga ana tjetër, për të qenë në lartësinë e kohës. Secili në pozicionin e vetë, udhëheqësit duhet të shkojnë tek ‘vija e luftës’. Në lista, në çdo skuadër ka sulmues, mbrojtës, e portjerë. Ka dhe lojëtarë hije, që bëjnë punë në skuadër që nuk janë spektakolarë. Ka dhe nga ata që janë përfaqësues komunitetesh. Paulin Stërkaj nuk kam foltoren dhe flet ose jeton duke folur aty, por është përfaqësues i komuniteteve. Ashtu janë dhe ata të tjerët. Ti nuk mund të kriminalizosh komunitetet të tëra. Si bën dot krahësime të tilla ti, as nuk akuzon dot. Po akuzon.

Rakipllari: S’po bëj akuza, Ambasada amerikane ka thënë: mos fut njerëz ‘connecting’ me krimin.

Rama: Ambasada amerikane ka bërë gjënë e duhur në sjelljen në vëmendje për të shkuar para në këtë proces. Deri tani është një rast i PD që doli sot. Se di e ke parë.

Balla: Ai në Shkodër

Rama: Dhe një në Shijak.

(f.m/dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

Politike Politike edi rama rrahman rrahja edi rama rrahman rrahja

Sondazh

Poll

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Aksidetohet turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Aksion në Elbasan/ Mbajti peng një person, arrestohet në mes të ditës Thanas Beko

Komisioni për Hartën gjyqësore/ 'Më vjen të qesh', Maks Haxhia: Më morën në telefon, ishte anulluar

Policia Rrugore kontrolle në Tiranë, vendosen 268 masa administrative dhe pezullohen 21leje drejtimi

Rama takohet me Biden, e prek në kurriz e i thotë diçka, presidenti i SHBA-së ngel me gojë hapur

Reforma Territoriale, Xhelal Mziu: Të bejmë një tur, marrim eksperienca, është çështje komplekse

Komisioni për Reformën Territoriale, caktohen ekspertët teknikë! Mziu: Të bëjmë tur në rajon

Rama dhe bashkëshortja e tij priten nga Mbreti Felipe VI i Spanjës dhe mbretëresha

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen

Iu gjet magazina me drogë në Fier, arrestohet 47-vjeçari në Dibër

'Shqiptarëve po u ngushtohet laku'/ Berisha: Qeveria ka ulur me 2% ndihmën ekonomike

POROSIA/ Protesta e 7 korrikut, Berisha: Kërkoj intensifikim maksimal

Edi Rama flet vonesën e satelitëve, do i përdorë për fermerët: Do të vijnë brenda këtij viti!

Shifrat e INSTAT flisnin për rënie,Rama i kundërshton: Mbulojmë 97%të konsumit vendas.Ku ikën lopët?

Gruri problem për t'u shitur, Rama mburret: Na është rritur prodhimi

Rama ngre alarmin: Do të kemi një dimër të ashpër dhe mungesa të mëdha

Rama me charter privat në mes të krizës ekonomike/ Peleshi: Ka lidhje me dinjitetin e shtetit

“Ju s’menaxhoni dot dy mikrofonë”/ Salianji ironizon Peleshi: Na jepni dhe ne nga një lopatë

Peleshi: S'kemi avionë për shuarjen e zjarrit, s'na leverdis. Ka kosto shumë, e kam dhimbje koke

Helmim masiv në Kukës, Gjici: S’ka probleme me ujin e pijshëm, u përzie me atë të vaditjes

Sherr tek 'Siguria Kombëtare', Peleshi: Zjarre do kemi! Xhaferaj: Të kemi helikopterë në punë

Del VD-Ka momenti kur makina me nënë dhe djalin thyen kangjellat dhe përfundon në lumë

Mjeti me nënën e fëmijën në ujë, dalin pamjet nga Berati

Avionët për shuarjen e flakëve, Peleshi: Do blejmë orë tek NSPA. Noka: E provova unë, nuk ia vlen

Zjarri në Sazan, Peleshi: S'u shua vetë, uji vetëm do e 'eksitonte'. Duhet ndërhyrje nga terreni

Informacion "TOP SECRET"/ Kuvendi futet pa dashje LIVE, gjenerali ndërhyn me urgjencë

KAOS në komision/ Denaj hedh në votim shtyrjen, Duma: Atë e bej unë! (Pyet sekretariatin)

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Debat në Komisionin e çështjeve sociale, paralajmëron Duma: Do bllokoj mbledhjen!

Rama dhuron gjak, kryeministri: Sa herë ma keni pirë? Te e majta, ajo dhuron gjak

“Me paratë e buxhetit kompensoni oligarkët”/Grida Duma: Qeveria nuk i shpërndani lekët për qytetarët

TEST 2

Shkrumbohet fasoneria e italianes në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës