LIVE UPDATES
Sport

Pas akuzave, reagon klubi i Erzenit: “Bashkia nuk ka kompetenca mbi futbollin”

18 Janar 2022, 16:03 Nga DOSJA
Pas akuzave, reagon klubi i Erzenit: “Bashkia nuk ka kompetenca mbi

SHIJAK – Pas akuzave të ngritura nga drejtori i klubit shumësportësh të Erzenit, Altion Keçi, për zgjedhjet në Shoqatën Rajonale të Futbollit në zonën e Durrësit, ka reaguar edhe klubi i futbollit shijakas.

Nëpërmjet kësaj deklarate për mediat, ai e ka bërë e qartë, se ka autonomi të plotë ndaj Bashkisë së këtij qyteti, apo klubit shumësportësh me të njëjtin emër.

Atje, në punimet e asamblesë së shoqates rajonale të Durrësit, është sqaruar dhe pse Fundim Dollaku ishte emëruar përfaqësues i klubit Erzeni në këto zgjedhje.

 “Me anë të kësaj deklarate dëshirojmë të sqarojmë opinionin publik dhe sportdashësit mbi spekulimet dhe dezinformacionin mbi K.F. Erzeni.

Bazuar në ligjin Nr. 8788, datë 07/05/2001, “Për organizatat jofitimprurëse”, me vendimin nr.6546 të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, është krijuar Shoqata “Klubi i Futbollit Erzeni”. Kjo shoqate është anëtarë e FSHF-së dhe Shoqatës Rajonale të Futbollit Durrës, sipas vendimeve përkatëse te depozitimit në gjykate, ku fillimisht kryetar ka qenë z.Elton Arbana.

Zoti Arbana, me date 01.09.2021, është dorëhequr nga posti i kryetarit dhe mbledhja e Përgjithshme e Anëtareve ka zgjedhur si kryetar të Shoqatës z.Marius Shahini. Ky i fundit, pas ftesës së bërë nga Shoqata Rajonale e Futbollit Durres, me datë 16/12/2021, z. Fundim Dollaku të marrë pjesë në mbledhjen e kësaj Shoqate.

Për këdo që do të kuptojë, po theksojmë se as Bashkia Shijak, as Klubi Shumësportesh Erzeni nuk është anëtarë e FSHF/SHRFD, apo ndonjë organizate tjetër sportive dhe nuk kanë asnjë kompetencë për të marre atributet e KF Erzeni, pasi çdo përpjekje do të ishte në kundërshtim me ligjet dhe statutin e shoqatës.

Çdo sulm që po i bëhet shoqatës dhe organeve të ligjshme të KF Erzeni dëmton imazhin e ekipit dhe objektivat sezonalë të vendosura për ekipin e futbollit. Shpifjet ndaj KF Erzeni dhe anetarëve të ligjshëm të shoqatës do te përshkallëzohen ne veprime ligjore. Për ata që kanë falsifikuar dokumentet shtetërore dhe vendosur numra protokolli false, shoqata do i denoncojë ne SPAK se bashku me kallëzimin penal perkatës,”- përfundon deklarata e klubit të futbollit të Erzeni.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport altion keçi dinamos në shijak ndaj erzenit drejtori i klubit shumësportësh të erzenit pse fundim dollaku shijaku nuk nenshtrohet shoqatën rajonale të futbollit në zonën e durrësit altion keçi dinamos në shijak ndaj erzenit drejtori i klubit shumësportësh të erzenit pse fundim dollaku shijaku nuk nenshtrohet shoqatën rajonale të futbollit në zonën e durrësit

Sondazh

Poll

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind