LIVE UPDATES
Sport

Messias, Kalulu, Kessie, gabimet që penalizojnë Milanin dhe tërbojnë tifozët kuqezi

18 Janar 2022, 10:35 Nga DOSJA

ITALI – Fytyra habitore e Messias, si dhe buzëqeshja ironike e Rebiç, që shtrëngon fytyrën me duar para arbitrit Serra, do të mbetet emblema e mbrëmjes së mbrëmshme të kuqezinjve për pak kohë.

“Gabim i turpshëm”, “gjëra të dorës së tretë”, “arbitër i pahijshëm” e kështu me radhë.

Mjafton të bëni një xhiro në rrjetet sociale për të kuptuar humorin e tifozëve të Milanit, të cilët u mundën 1-2 në shtëpi nga Spezia në minutën e fundit, pas një goli të anuluar për një faull të mëparshëm ndaj anësorit kroat.

Arbitri Serra dhe Aia kërkuan falje, nivelet e larta të klubit nuk u përgjigjën, ndërsa Pioli me rafinimin e tij të zakonshëm, tha vetëm se “arbitri e pranoi gabimin”.

Por ky nuk ishte i pari i sezonit kundër kuqezinjve. Le t’i shohim të gjitha, duke filluar nga më të kontestuarit. Milan-Napoli 0-1, më 19 dhjetor 2021, goli i Elmas në “San Siro” dhe fitorja e napoletanëve. Episodi kyç i ndeshjes zhvillohet në minutën e 44-t të pjesës së dytë. Pas një aksioni të gjatë, topi shkon drejt Kessie, i cili godet në portë dhe shënon. Massa pranon golin, por Di Paolo e thërret në monitor: sulmuesi Giroud është jashtë loje, edhe pse francezi është në tokë dhe nuk merr pjesë në aksion. Arbitri anulon golin dhe Milani humbet një pikë për ecurinë e kampionatit. Si dje.

Ndër vendimet e dyshimta, por jo të parëndësishme për rezultatin, ishin edhe disa vendime që erdhën në fitoret ndaj Atalantës dhe Veronës. I pari për një faull të Zapatas ndaj Messias, para golit të Pasaliçit me portë bosh. Gjyqtari Di Bello duhet të kishte fishkëllyer një goditje dënimi në favor të kuqezinjve.

Në ndeshjen e dytë, për kontaktin Romagnoli-Kalinic në zonën e rreptësisë. Gjyqtari Prontera akordon penallti, por në realitet është sulmuesi kroat ai që godet mbrojtësin, duke i vendosur këmbën përballë. Megjithatë Milan fiton 3-2, por gabimi i gjyqtarit mbulohet nga rezultati.

Më në fund u kontestuan edhe dy gabimet vendimtare që ndodhën në ndeshjet e Champions League. Kundër Atletico, në “San Siro”, kuqezinjtë humbasin një pikë për shkak të një topi me dorë të Kalulu në dyluftim me Lemar. Imazhet tregojnë qartë se është lojtari “colchonero” ai që e godet i pari me dorë. Ka edhe raste të tjera për polemika, ku kuqezinjtë janë penalizuar…

B.T (Dosja.al)

 

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport “giuseppe meazza” të milanos arbitri serra dhe aia kërkuan falje buzëqeshja ironike e rebiç drejtuesit e milanit fytyra habitore e messias goli i elmas në “san siro” para arbitrit serra për të kuptuar humorin e tifozëve të milanit “giuseppe meazza” të milanos arbitri serra dhe aia kërkuan falje buzëqeshja ironike e rebiç drejtuesit e milanit fytyra habitore e messias goli i elmas në “san siro” para arbitrit serra për të kuptuar humorin e tifozëve të milanit

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE