LIVE UPDATES
Sport

Gjyqtari gjerman kërcënohet me jetë pas dyshimeve për trukim ndeshjesh…

18 Janar 2022, 12:42 Nga DOSJA

GJERMANI – Një gjyqtar gjerman pretendon se mori një kërcënim me vdekje në internet, pasi Jude Bellingham tërhoqi vëmendjen pas pretendimeve për trukime ndeshjesh.

Anglezi bëri të ditur në intervistën pas ndeshjes që Borussia Dortmund humbi 3-2 në shtëpi ndaj rivalëve të Bayern Munich në fillim të dhjetorit.

Vendasit u tërbuan, pasi Bayernit iu dha një penallti e vonshme për të fituar ndeshjen pas një prekje me dorë nga Mats Hummels, me trajnerin Marco Rose të përjashtuar për shkak të protestave të tij të ashpra.

Robert Lewandowski nuk gaboi nga 11 metra, duke i dhënë fitoren skuadrës së tij në këtë klasike të futbollit gjerman, të cilët lëvizën më tej në krye të tabelës.

Tensionet vazhduan edhe pas vërshëllimës së fundit dhe Bellingham, iu referua përfshirjes së zyrtarit të ndeshjes Felix Zwayer në një skandal famëkeq që turpëroi futbollin gjerman në fillim të vitit 2005.

Lojtari i kombëtares angleze deklaroi për ViaPlay : “Ju jepni një gjyqtar që, e dini, ka fiksuar ndeshjet para ndeshjes më të madhe në Gjermani, çfarë prisni?”

“Për mua, nuk ishte penallti. Hummels as nuk po e shikon topin në atë aksion dhe ai po lufton për ta marrë atë dhe ai e godet atë. Ju mund të shihni shumë nga vendimet në lojë”.

Zwayer u pezullua nga arbitrimi për gjashtë muaj, 17 vjet më parë pas një incidenti që përfshinte një ish-arbitër të Bundesligës 2, megjithëse përfshirja e tij nuk u vërtetua.

Robert Hoyzer mori ryshfet për të fiksuar ndeshjet e shumta që ai drejtonte dhe Zwayer, ndërsa shërbente si ndihmës arbitri i tij, supozohet se mori 300 euro për të favorizuar Wuppertaler SV gjatë një ndeshjeje.

Zwayer dhe tre të tjerë më vonë e raportuan Hoyzerin në Federatën Gjermane të Futbollit dhe 40-vjeçari më pas ka rindërtuar karrierën e tij për t’u bërë gjyqtar i kategorisë elitare të FIFA-s dhe UEFA-s.

 B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport #bayernmunich #borusia bundesliga dortmund gjermani #bayernmunich #borusia bundesliga dortmund gjermani

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE