LIVE UPDATES
Sport

Partizani ndryshon stemën pa pyetur tifozët, “shpërthen” Artan Hoxha: Kompleksohen se i quajnë “komunistë”, ndryshu

7 Shtator 2020, 13:48 Nga DOSJA
Partizani ndryshon stemën pa pyetur tifozët,

TIRANË-Klubi i Partizanit duket se ka marrë një vendim së fundmi për të ndryshuar stemën e ekipit. Të kuqtë janë kthyer pas në kohë, teksa kanë vensosur të rikthejnë stemën e famshme para viteve 90′.Ky vendim (jo zyrtar), ka shkaktuar shumë debat në rrjetet sociale. Një prej atyre që e ka komentuar është edhe Artan Hoxha. Gazetari i njohur nuk është dakord me këtë vendim dhe thotë se të paktën duhet të ishin pyetur tifozët.

POSTIMI I PLOTË I ARTAN HOXHËS

Kur nuk ke me çfare te merresh, ndryshon stemen e klubit!!! Ose me sakte, pasi ke bere lemsh çdo gje, shkon e ben lemsh te vetmen gje, qe kishte mbetur pa prekur… Si fillim une nuk jam tifoz i Partizanit, por kjo nuk me pengon te jem dashamires i nje klubi qe eshte brand kombetar. Stema e nje klubi eshte simboli kryesor qe e identifikon ate mes mijera simboleve te tjera, eshte identikiti i klubit, eshte flamuri i tifozeve te tij. Nisur nga ky fakt, minimalisht drejtuesit e ketij klubi te madh shqiptar, kane detyrimin te komunikojne me tifozet e tyre, ti pyesin, t’u marrin mendim dhe miratim, madje te bejne dhe referendum per te ndryshuar stemen e klubit… KF Partizani, eshte nje klub sportiv me histori 74 vjeçare, me tifoz ne gjithe territorin e Shqiperise dhe jashte saj, kudo ku ka shqiptare. Edhe nje punishte qe prodhon liko ne Permet, mendohet mire kur ndryshon etiketen e kavanozit, e jo me te ndryshosh me nje te rene te lapsit brand-in e nje skuadre me histori treçerekshekullore… Nje klubi te madh si Partizani, nuk i shtohet lavdia duke i ndryshuar stemen, por duke i shtuar trofete e fituara ne vitrinen e tij… Ndoshta parrullat e rivaleve te Tiranes ne derbi, se Partizani eshte skuader “komuniste”, i kane kompleksuar drejtuesit e tij, qe duan ta bejne Partizanin te duket me “demokrat”, duke i ndryshuar ngjyren e yllit ne Stemen e klubit, nga te kuqe, ne te bardhe…

E.Ç (Dosja.al)

1 vit nga zgjedhjet e 25 prillit si e shikoni gjendjen e vendit:

View Results

Sport Sport artan hoxha Partizani artan hoxha Partizani

Sondazh

Poll

Sport 7 Shtator 2020, 09:01

ZVICËR-Në përballjen ndaj Gjermanisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve Granit Xhaka zhvilloi një nga ndeshjet më të mira me fanellën e Zvicrës. Ndeshja luajt...

Sport 6 Shtator 2020, 20:55

KOSOVË-Pas barazimit në Moldavi, Kosova merr një tjetër rezultat zhgënjyes. Në Prishtinë dardanët u mundën 1-2 përballë Greqisë duke humbur tepër hierarki ...

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen

Iu gjet magazina me drogë në Fier, arrestohet 47-vjeçari në Dibër

'Shqiptarëve po u ngushtohet laku'/ Berisha: Qeveria ka ulur me 2% ndihmën ekonomike

POROSIA/ Protesta e 7 korrikut, Berisha: Kërkoj intensifikim maksimal

Edi Rama flet vonesën e satelitëve, do i përdorë për fermerët: Do të vijnë brenda këtij viti!

Shifrat e INSTAT flisnin për rënie,Rama i kundërshton: Mbulojmë 97%të konsumit vendas.Ku ikën lopët?

Gruri problem për t'u shitur, Rama mburret: Na është rritur prodhimi

Rama ngre alarmin: Do të kemi një dimër të ashpër dhe mungesa të mëdha

Rama me charter privat në mes të krizës ekonomike/ Peleshi: Ka lidhje me dinjitetin e shtetit

“Ju s’menaxhoni dot dy mikrofonë”/ Salianji ironizon Peleshi: Na jepni dhe ne nga një lopatë

Peleshi: S'kemi avionë për shuarjen e zjarrit, s'na leverdis. Ka kosto shumë, e kam dhimbje koke

Helmim masiv në Kukës, Gjici: S’ka probleme me ujin e pijshëm, u përzie me atë të vaditjes

Sherr tek 'Siguria Kombëtare', Peleshi: Zjarre do kemi! Xhaferaj: Të kemi helikopterë në punë

Del VD-Ka momenti kur makina me nënë dhe djalin thyen kangjellat dhe përfundon në lumë

Mjeti me nënën e fëmijën në ujë, dalin pamjet nga Berati

Avionët për shuarjen e flakëve, Peleshi: Do blejmë orë tek NSPA. Noka: E provova unë, nuk ia vlen

Zjarri në Sazan, Peleshi: S'u shua vetë, uji vetëm do e 'eksitonte'. Duhet ndërhyrje nga terreni

Informacion "TOP SECRET"/ Kuvendi futet pa dashje LIVE, gjenerali ndërhyn me urgjencë

KAOS në komision/ Denaj hedh në votim shtyrjen, Duma: Atë e bej unë! (Pyet sekretariatin)

Akti për kompensimin e çmimeve/ Duma: 8 pronarë nën hetim. Bejtja: S'kam informacion

Debat në Komisionin e çështjeve sociale, paralajmëron Duma: Do bllokoj mbledhjen!

Rama dhuron gjak, kryeministri: Sa herë ma keni pirë? Te e majta, ajo dhuron gjak

“Me paratë e buxhetit kompensoni oligarkët”/Grida Duma: Qeveria nuk i shpërndani lekët për qytetarët

TEST 2

Shkrumbohet fasoneria e italianes në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Largimi i pushuesve nga Shëngjini krijon trafik të rënduar në aksin Lezhë-Milot

U bllokuan në Valbonë, evakuohen me helikopter 4 turistët

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat