LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Para dhe mundësi të reja pune, shenjat që e nisin javën mbarë/ Horoskopi 7 tetor 2019

7 Tetor 2019, 05:25 Nga DOSJA
Para dhe mundësi të reja pune, shenjat që e nisin javën

Dashi

Kjo ditë do të jetë neutrale dhe me kalimin e orëve, Venusi nuk do të ketë më ndikim negativ. Gjërat do të ecin duke u përmirësuar, por duhet të bëni durim, sidomos në dashuri.

Demi

Ju pret një ditë stresuese dhe konfuze. Gjatë kësaj jave do të keni shumë gjëra për të bërë dhe për të zgjidhur në nivelin ligjor, administrativ dhe burokratik, gjë që ju bën konfuz. Përfitoni për të ndryshuar diçka në jetën tuaj.

Binjakët

Gjërat po ndryshojnë gradualisht për më mirë, dhe fundi i muajit do të shënojë kthesën e bujshme. Më në fund do të zhduket çdo bllokim dhe ngadalësim që gjatë vitit të fundit ju ka komplikuar jetën. Në punë do të ketë më në fund zhvillime pozitive dhe fitime të mira. Edhe sa i takon ndjenjave, situata do të jetë më se e favorshme.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite do të ketë armëpushim, i cili ju përgatit për një periudhë rikuperimi në dashuri. Venusi më në fund do të ketë ndikim tranzit në shenjë. Dashurinë e keni lënë shumë pas dore, por tashmë keni nevojë të ndiheni gjallë sërish, përtej çdo stresi me të cilin jeni përballur.

Luani

Mund të jeni të inatosur me dikë, i cili nuk ka treguar besim tek ju. Do të ndiheni edhe disi të lodhur, por pavarësisht kësaj do të nisë për ju një periudhë e mirë profesionale. Në sferën sentimentale nuk arrini që ta lini veten të lirë, pasi ka diçka që nuk ju lë të qetë. Ata që janë vetëm momentalisht preferojnë të mbeten të tillë dhe të mos kërkojnë një dashuri të re.

Virgjëresha

Ju pret një ditë pozitive e cila paralajmëron një javë të mbushur me energji, gjatë së cilës do të keni mundësi të shumta për tu kapur fluturimthi. Shumë shpejtë, do të shihni të kurorëzuar një projekt tuajin. Në dashuri do të ketë zhvillime pozitive, dhe në punë gjërat do të ecin më së miri.

Peshorja

Jeni përpara një dite të lodhshme dhe stresuese sidomos në punë, pasi mund të jeni duke bërë shumë gjëra njëkohësisht. Sa i takon raporteve ndërpersonale, mundohuni që të reflektoni, pasi jo gjithmonë ajo që mendoni ju është njëlloj me atë që mendojnë të tjerët. Kjo gjë vlen edhe në familje dhe në dashuri. Sa i takon dashurisë, nëse jeni përballur me kriza, gjatë kësaj periudhe mund të rikuperoni, por çdo gjë do të varet nga sjellja juaj.

Akrepi

Ju pret një ditë nën ritmin e duhur, por që do ju bëjë të durueshëm, pasi yjet me kalimin e orëve do të jenë në anën tuaj. Venusi do të ketë ndikim tranzit në shenjën tuaj, duke iu rikthyer dëshirën për të dashuruar, përtej optimizmit dhe dëshirës për tu angazhuar për të bërë shumë gjëra.

Shigjetari

Mundohuni që të jeni më optimist. Edhe nëse gjatë këtyre ditëve nuk po ndodh asgjë e jashtëzakonshme, do të shihni se shumë shpejtë diçka shumë e bukur do të vijë. Nëse keni probleme në punë, bëni mirë që të flisni sa më parë.

Bricjapi

Ju pret një ditë neutrale, e cila paraprin një periudhë me angazhime dhe kënaqësi të mëdha. Do ju duhet që të kuptoni drejtimin e jetës suaj. Në periudhën e fundit të tetorit do ju duhet të merrni vendime të rëndësishme në sferën profesionale. Në dashuri nëse keni kaluar kriza, ka ardhur momenti për të rikuperuar.

Ujori

Ju pret një ditë e mbushur me nervozizëm, për shkak të shumë gjërave që duhet të bëni njëkohësisht. Problemi juaj është se nuk jeni në maksimumin e formës fizike, pasi do të përballeni me lodhje dhe ngadalësim. Duhet të mundoheni që të kujdeseni më shumë dhe të keni më kujdes në dashuri.

Peshqit

Dashuria do të jetë protagonistja e ditës. Do të jeni mjaft të ndjeshëm dhe entuziast. Nëse jeni vetëm krijoni hapësirë për dashuri të reja, sidomos nëse më parë keni përjetuar zhgënjime. Ky është momenti i duhur për të rinisur çdo gjë nga e para.

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

horoskopi horoskopi horoskopi 7 tetor 2019 horoskopi 7 tetor 2019

Sondazh

Poll

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë

Me pistoletë në brez e 7 fishekë, 'Shqiponjat' kapin 26-vjeçarin në Tiranë

Përfundon mbledhja e Këshillit të Sigurimit, Rama largohet nga Presidenca

Banesa në rrezik nga rrëshqitja masive e dherave në Durrës