Virale

Ngjitën majën më të lartë, Ilir Meta dhe Bes Kallaku ‘përplasen’ për lartësinë e Korabit (FOTO)

Pas ngjitjes së majës, kreu i shtetit dhe Kallaku nuk kanë nguruar që të bëjnë një foto dhe ta ndajnë me ndjekësit e tyre.
Featured image of article: Ngjitën majën më të lartë, Ilir Meta dhe Bes Kallaku ‘përplasen’ për lartësinë e Korabit (FOTO) Ilir Meta dhe Bes Kallaku

TIRANË- Presidenti Ilir Meta ashtu siç edhe kishte paralajmëruar kohë më parë, sot ka ngjitur majën më të lartë në Shqipëri, Korabin. Në udhëtim me Metën, ka qenë dhe aktori Bes Kallaku, i cili për presidentin është ish-futbollisti i Korabit.

Pas ngjitjes së majës, kreu i shtetit dhe Kallaku nuk kanë nguruar që të bëjnë një foto dhe ta ndajnë me ndjekësit e tyre.

Të dy kanë publikuar foto nga maja më e lartë, por janë përplasur me shifrat pasi Meta shkruan se ndodhet në 2751 metra lartësi, ndërsa Besi shkruan se është në 2764 metra mbi nivelin e detit.

Sipas kërkimeve rezulton se maja më e lartë në Shqipëri, Korabi, është 2751 metra dhe në këtë rast ka gabuar aktori i humorit.

(A.B. Dosja.al)

Një Koment në “Ngjitën majën më të lartë, Ilir Meta dhe Bes Kallaku ‘përplasen’ për lartësinë e Korabit (FOTO)

  1. Boll se na e shpifen. Nje katunar show dhe nje president qe ka humbur sensin.

Shto Koment