LIVE UPDATES
Politike

Nën forca të shumta policore, mbërrijnë materialet zgjedhore në Shkodër, ja ku janë zhvendosur KZAZ-të (Video)

27 Qershor 2019, 15:38 Nga DOSJA
Nën forca të shumta policore, mbërrijnë materialet zgjedhore

SHKODËR– Kanë mbërritur materialet zgjedhore në dy KZAZ-të e Shkodrës. KZAZ-ja numër 1 dhe KZAZ-ja numër 2 që ishin tek “Pallati i Sportit” dhe tek shkolla “Shejnaze Juka” janë zhvendosur në shkollën “Arben Broci”.

Siç shihet edhe nga pamjet, materialet zgjedhore kanë mbërritur nën masa të rrepta polcorë për të shmangur përplasjet me mbështetësit e opozitës.

Tashmë KZAZ-të janë zhvendosur në një ambjent që nuk është nën varësinë e Bashkisë së Shkodrës, pas urdhrit të prerë të kryebashkiakes Voltana Ademi se nuk do të lejonte që ambjentet që varen nga Bashkia të vihen në dispozicion të maerialeve zgjedhore. 

Në KZAZ-të e para që ndodheshin në “Pallatin e Sportit” dhe tek shkolla “Shejnaze Juka” ka patur përplasje mes mbështetësve të PD-së që kërkonin të shkatërronin materialet zgjedhore dhe forcave policore. 

Këto përplasje përfunduan me djegien e shkollës “Shejnaze Nuka”. 

(f.m/dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

politike politike kzaz-tw ne shkoder materialet zgjehdore ne shkoder shkoder kzaz-tw ne shkoder materialet zgjehdore ne shkoder shkoder

Sondazh

Poll
Politike 27 Qershor 2019, 15:34

Dy faktet/ Bllofi i Ramës për gjyqin me BILD

Porocesi gjyqësor që Edi Rama shpalli pak ditë më parë ndaj tabloidit të madh gjerman BILD dhe gazetarit Peter Tiede mund të rezultojë një bllof, sa për të just...

Dosja Sot Date 24 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars