Politike

Rama s’harron zakonin, i veshur me çitjane pozon i qeshur me presidentin Tusk, e shoqëron njeriu i besuar (FT+VD)

Edi Rama ka postuar në rrjetet e tij sociale foto dhe video me presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk, i cili sipas kreut të qeverisë është një mbështetës i vendit tonë.

BRUKSEL- Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Bruksel një ditë para së të vendoset fati i çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Rama ka postuar në rrjetet e tij sociale një foto me presidentin e Këshillit Europian Donald Tusk, i cili sipas kreut të qeverisë është një mbështetës i vendit tonë.

“Me Presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk, një nga zërat më të fortë në frontin e gjerë të PO-së, për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut,”-shkruan Rama krahas fotos.

Postimi i Ramës:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pak minuta më vonë, Rama ka publikuar edhe një video të takimit në Instagram, ku duket se edhe para një vendimi të tillë kaq të rëndësishëm për Shqipërinë nuk e  njeh kodin e veshjes. Edhe kësaj here Rama ka zgjedhur që të veshë pantallonat e tij stil “çitjane”. Gjatë takimit me Tusk, nuk mungonte as njeriu i tij i besuar, drejtori i Komunikimit Endri Fuga. 

Ministrat e Jashtëm të BE janë mbledhur dje në Luksemburg për të përgatitur draftin me konkluzionet kryesore në axhendë për samitin e 17-18 Tetorit, ku do të vuloset edhe fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë nëse do të hapen apo jo negociatat. Mbledhja e djeshme nuk ka pasur asnjë rezultat. Hahn tha se kundër janë 3 vende dhe po punohet me to.

(k.m/dosja.al)

2 Komente në “Rama s’harron zakonin, i veshur me çitjane pozon i qeshur me presidentin Tusk, e shoqëron njeriu i besuar (FT+VD)

  1. Pacavure mbeti ky

Shto Koment