LIVE UPDATES
Aktualitet

“Në komunizëm martoheshin vetëm për seks”/ Mira Kazhani nuk i ndahet Jul Dedës: Për babain tuaj kam respekt, ç’të

16 Nëntor 2019, 07:15 Nga DOSJA
“Në komunizëm martoheshin vetëm për seks”/ Mira

Tiranë- Një debat në distancë ka pasur ditët e fundit mes Mira Kazhanit dhe Jul Dedës, i cili morri fill nga reagimet për protestën e banorëve të Astirit. Deda u shpreh ndaj saj se duhet të gjente një burrë që të qetësohej, ndërsa gazetarja i theksoi se edhe gruaja e tij nuk ka një burrë.

Por pas këtij debati, Kazhani në emisionin “Provokacja”  i është përgjigjur sërish Dedës, teksa citoi edhe se çfarë i kishte thënë dikur avokati Spartak Ngjela.

“Në fakt ai ishte një mesazh i aty për atyshëm unë u mërzita kur e lexova. Nqs ka merak se unë nuk kam krevat. Spartak Ngjela më thoshte vetëm në komunizëm martoheshin njerëzit për të bërë seks , tha gazetarja.

Ajo shtoi më tej se ka respekt për babain e tij por  u shpreh “ç’të bën fëmija s’ta bën perëndia”.

Pjesë nga biseda në studio:

Kazhani: Për fat të keq deklarata e gruas që pushtoi ekranet se mendonte që qeveria ishte tallur me të pasi kishte marrë 130 mln lekë. Mund t’i fal Tiranapost-in, shtëpinë time, unë të marrë dëmshperblimin e saj dhe ajo të bëjë punën time si gazetare. Jam gati ta shkëmbej punën për atë dëmshpërblim. I qendroj idesë që ishte një protestë që mbron zaptuesin. Mua më vjen keq për prindërit e mi, për borxhet dhe për kondicionerin që e fikte babi se nuk ia dilnin dot. Pse duhet ti harrojmë këto dhe duhet të solidarizohemi me këta njerëz. Unë nuk e di fare si është projekti i Unazës, parimisht jam kundër çdo gjëje që shkel ligjin.

Nano: Një pjesë e reaksionit ndaj shkrimit tënd unë mendoj se duhet parë si kritikë normale. Janë me mijëra familje që kanë zaptuar, një pjesë janë legalizuar. Këto familje po digjen se janë të pafat.

Kazhani: Unë nuk e di që ato familje nuk do dëmshpërblehen. Detyra e shtetit është që të justifikojë edhe gabimet e qeverisë së mëparshme. Unë nuk shkruaj që ti bëj qejfin rrjetit.

Nano: Pas shkrimit doli një reagim nga Julian Deda. Menjëherë pas kësaj erdhi reagimi i Mira Kazhanit. Ky shkëmbim mesazhesh ka marrë vëmendje?

Kazhani: Në fakt ai ishte një mesazh i aty për atyshëm unë u mërzita kur e lexova. Nqs ka merak se unë nuk kam krevat. Spartak Ngjela më thoshte vetëm në komunizëm martoheshin njerëzit për të bërë seks.

Nano: Fraza e dytë e Julit është një gjë që nuk duhej thënë, “gjejini burrë të qetësohet”.

Kazhani: Unë nuk e gjykoj fare, unë di çfarë duhet të them vetë. Unë u mërzita për momentin, është një djalë që bën humor unë i kam kthyer përgjigje. Por u habita me ato që më sillnin mesazhe me emoji me lot, i kisha bërë njerëzit për të qeshur…Kam shumë respekt për babain e tij, por kam menduar “ç’të bën fëmija s’ta bën perëndia”.

Sherri Kazhani-Deda:

Në rubrikën e saj me “25 rreshtat”, Kazhani shkruante se ajo e Astirit ishte një protestë që nuk gjeti mbështetje në masë, që dështoi në kauzë dhe në formë duke ngjallur antipati tek qytetarët e tjerë.  Për këtë shkrim reagoi Jul Deda i cili u shpreh: “Kesaj gazetaruces populiste, qe protesta e banoreve te Astirit i duket deshtim, gjejini nje burre te qetesohet, se gjynah..!”.

Ndërsa gazetarja nga ana tjetër: “I dashur Juli. Është e vërtetë që nuk kam akoma një burrë. Me sa shoh as gruaja jote nuk ka”. 

Aktori nuk e la me kaq dhe iu përgjigj: “Kaq e deshtuar je sa çdo kritike qe shkruhet ne facebook, edhe kur nuk te permendet emri e kupton se behet fjale per ty,”.

J.V/Dosja.al 

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

aktualitet aktualitet jul deda mira kazhani përplasjet juli kazhani jul deda mira kazhani përplasjet juli kazhani

Sondazh

Poll

Aktualitet 16 Nëntor 2019, 06:44

Tiranë- Valbona Molla, përpara se të ndërronte jetë nga sëmundja në zemër ka lënë një video mesazh tepër të ndjerë dhe përlotës ku kërkon mbështetjen e gjithë s...

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

“Më hodhe në ujë”, policia e gjobiti dhe i bllokoi skafin, momenti kur efektivët rrisin shpejtësinë

Fluksi në pikat e kalimit kufitar, reagon Policia: Rreth 90 mijë shtetas hynë në vend gjatë 24 orëve

MEGAAKSIONI! Policia operacion antidrogë në Shkodër, Lezhë, Kukës, Krujë, Gjirokastër dhe Dibër

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri

'O Like, dua t'ja fus njërit, ndihmoje vëllain'/ Gjergj Luca përfshihet në përplasjen PS-PL

Kakavijë/ Radhë kilometrike për të hyrë në Shqipëri, shkak mungesa e sporteleve në palën greke

Aksidentohet traileri me grurë, drithi derdhet në “Tiranë-Durrës”

Meta paralajmëroi qeveri teknike, Berisha zbulon çfarë do ndodhë: Duhen referendumet

Zgjedhjet lokale, Berisha: Do kemi siglën tonë, Rama e ka humbur pak, e di ai se...

Breshëri dhe stuhia bllokuan rrugët e Tiranës, zonat më problematike

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

"Lustracioni" i Ramës, Berisha: Ai e ankimoi në GJK në 2008, u rrëzua në mënyrë të padrejtë

Stuhi në Tiranë, shi i rrëmbyer, nis edhe breshëri

Në zgjedhjet lokale me61 kandidatë apo do ndahen zonat me Partinë e Lirisë? Ja si përgjigjet Berisha

Aksi Qukës-Qafe Pllocë, Berisha: Ka kaluar çdo afat kohor

DËSHTOI PLANI! Tentoi të arratisej në Greqi, arrestohet autori i vrasjes së Luan Hushit

Sekuestrohen 3 mina me telekomandë në Korçë, vihet në pranga 35-vjeçari nga Lezha

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave