LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“Ndihem jetime sot o nona ime”, Hueyda El Saied pikëllon me fjalët për humbjen në familje

24 Mars 2021, 11:16 Nga DOSJA
“Ndihem jetime sot o nona ime”, Hueyda El Saied pikëllon me

TIRANË -Artistja sudaneze Hueyda El Saied, ka humbur gjyshen e saj ditën e sotme. Ajo ka bërë një postim prekës në rrjete sociale, ku shpreh pikëllimin e madh për ndarjen nga jeta të njeriut të dashur.

Si mund të them unë ty lamtumirë e shtrenjta ime, o nona ime gojëëmbel, shpirti im, zemra ime. Ndihem jetime sot”, shkruan mes t të tjerash artistja.

Postimi i plotë: 

Kisha shpresuar t’i shkruaja keto fjale sa me vone, shume me vone, por nuk paska qene e thene.
Si mund te them une ty lamtumire e shtrenjta ime, o nona ime gojeembel, shpirti im, zemra ime.
Ti ke qene nje gjyshe unike, me ke rritur, me edukuar, me ke mbrojtur, me ke keshilluar, me ke frymezuar e ke qene perkrah meje ne çdo iniciativ qe kam marr dhe kur ndoshta te gjithe ishin kundra.
Nese u bera artiste ishte fale teje dhe shpirtit tend te artistes.
Gezohesha kur ata qe kishin pasur fatin te te shihnin ne skene te kendoje benin elozhe per zerin tend te bukur dhe interpretimin tend.
Krenohesha me ty o nona ime, se pervecse ishe gjithnje e dashur, positive dhe e zgjuar ti nuk rreshte kurre te me suprizoje, aq sa ne moshen 70 vjeçare luajte ne nje film kinematografik perkrah aktoreve me te medhenj shqiptar.
Ne çdo prezantim mediatik me kerkonin qe ti te ishe gjithashtu prezente sepse perveçse e dinin sa shume te doja ishe si qershia qe zbukuron torten.
Ndihem jetime sot o nona.
Ke do te therras une me perkedheli Noku ? Kush do te me tregoj historite e çuditshme te familjes sone origjinale ? Ke do te therrasi Gabrieli nona tani ? Se per te mami im eshte Dana e ai refuzon te therrasi nona dike tjeter.
Gabrieli teksa qan me mua me thote : Mos u merzit mami se nonen do ta kemi gjithnje ne zemer.
Dhe ka te drejte aty ke qene e do te jesh gjithnje. Gabrieli pati fatin te te njihte, te kalonte e ndante shume momente me ty, por ne te gjitheve do te n’a mungoj miresia, aroma dhe buzeqeshja jote nona.
Dhimbja behet me e madhe nga pamundesia per te te dhene nje puthje te fundit. ???
Prehu ne paqe mbreteresha jone ♥️
Gabrieli, Thierry, Mami, Opa e une mbesa jote jetime ?

(kle.mu./dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

showbiz showbiz hueyda el saied humb gjyshen hueyda el saied humb gjyshen

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve